Anasayfa / Güncel / BİZE GÜVEN SARIKAYA, İYİ’LER KAZANACAK

BİZE GÜVEN SARIKAYA, İYİ’LER KAZANACAK

İYİ Parti’den Yozgat Milletvekili adayı eğitimci-sendikacı Gökhan Gençaslan Yöre Haber Gazetesini ziyaret ederek Yazı İşleri Mustafa Tek’e bazı açıklamalarda bulundu. İYİ Parti’den Yozgat Milletvekili adayı eğitimci-sendikacı Gökhan Gençaslan Yöre Haber Gazetesini ziyaret ederek Yazı İşleri Mustafa Tek’e bazı açıklamalarda bulundu. Gökhan Gençaslan Şefaatli Kuzayca Şehit Suat Altuntaş Ortaokulu Müdürlüğü görevinden istifa ederek İYİ Parti Yozgat Milletvekili adayı oldu. Gökhan Gençaslan: “Yozgat ile Ankara arasında köprü vazifesi göreceğiz”  Gökhan Gençaslan; “Öğrencilik ve öğretmenlik hayatım boyunca sosyal hayat ve siyasete duyarlı bir yaşamı tercih ettim.  İnsanların sorunlarıyla ilgilenmeyi ve bu sorunları gidermeyi kendime amaç edindim. Sivil Toplum Kuruluşlarının çeşitli kademelerinde görev yaptım. Siyaseti insanlara, yaşadığım yere ve ülkeme yardım etmek için bir araç olarak gördüm. Üniversite öğrencisi iken başlayan siyasi mücadelem öğretmenlik mesleğine başlamamla birlikte Sivil Toplum Kuruluşlarında gerek İLK-SAN gerek TÜRK EĞİTİM-SEN teşkilatlarında üst kurul delegelikleri, il ve ilçe temsilcilikleri ile devam etti. İlçem Şefaatli’de İYİ Partinin kuruluş ve teşkilatlanması aşamasında aktif rol üstlendim. Şu anda Şefaatli ilçesinde Okul Müdürlüğü ve TÜRK EĞİTİM-SEN İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim.   Üniversite hayatım boyunca ve bugüne kadar, sahip olduğum öz değerlerimi yitirmeden, modern dünyayı ve düşünceleri incelemeyi, öğrenmeyi ve karsılaştırmayı ülkemi daha ileri götürmek için gerekli gördüm. Her zaman bu ülkenin ve Yozgat’ın insanlarına hizmet icin hazırım.

NEDEN İYİ PARTİ ? 

İnancım, umudum ve  hayallerim için İYİ Partinin ÇÖZÜM olduğuna gönülden inanıyorum . Kişilik olarak atılımcı, yenilikçi, hep daha iyiyi arar bir yapım var. Devamlı olarak içinde bulunduğum ortamı daha iyi nasıl yaparım amacım oldu. Ayni düşünce partim için de oldu. Milliyetçi Hareket Partisi için yıllardır  karşılıksız, hizmet amacı ile çalıştım.  Fakat MHP’nin son kararlarını , AKP ile ayni çizgide olmasını kabul etmekte zorlandım. Bu hareketi yılların partisi MHP’nin sonu olarak gördüm. Sayın Meral Aksener’in MHP’nin önceki çizgisini ve amacını  daha da iyileştirerek İYİ Partisi çatisi altinda benim gibi hayal kırıklığına uğrayan gerek sağda gerek solda pek çok vatanseverleri toplamaya çalışmasına saygı ve hayranlık duydum. Bu hareketin siyasi bir ikbal hareketi olmadığını, gayenin binlerce yıllık Türk tarihinde defalarca acze düşmüş devletin yeniden toparlanması ve dirilmesi için tuğ kaldıran nice yiğitler gibi Yiğit Liderimiz Meral AKŞENER Hanımefendi’nin arkasında durmayı bir Türk vatandaşı olarak görevim olduğunu düşündüm.

İYİLER KAZANACAK

Yozgat’tan İYİ Parti Milletvekili Adayı oldum.  Şahsıma böyle bir görev yüklendiği için İYİ Parti ve Genel başkanımız Meral Aksener’e teşekkür ediyorum ve kendimi bu görevi laiki ile yapmak için sorumlu hissediyorum. Hayatımda yapmış olduğum her şeyde elimden gelenden daha fazlasını yapmaya çalıştım, uğraştım. Bu yüklenen görevde de elimden geleni yapacak gelmeyen için de kolay vazgeçmeyeceğim inşallah. Yozgat’ı mecliste hak ettiği şekilde temsil etmek en büyük hayalim.  Bir Yozgat’lı olarak, Yozgat’da ömrünü geçiren biri olarak, ve hayatını sivil topum örgütlerine, eğitime, sendikacılığa adamış biri olarak kazandığım tecrübeleri inşallah ilimize, ülkemize faydalı olmak için kullanacağım.İYİ Parti´nin kuruluşundan itibaren içerisinde yer aldım. Çünkü İYİ Parti ihmal edilen haklin sesi,  bir demokrasi hareketi , yeni bir HAREKET’dir. Sağ olsun sol olsun, Halk yeni bir arayış içerisinde. Sayın Meral AKŞENER hanımefendinin liderliğinde İYİ Parti halkın sesini duymuş, onların sesine  kayıtsız kalmamıştır.  Halk Evrensel seviyede bir adalet sistemi istiyor; doğal hakları olan özgürlük alanının genişlemesini arzu ediyor.  Hakkini arayacak güçlü bir lider istiyor. Meral Akşener bu liderdir.

 

 

YOZGAT ile ANKARA ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRECEĞİZ 

Sadece İYİ partililere değil bütün Yozgatlılara hizmet edeceğim. IYI Parti’nin misyonu bizim için çok önemlidir. Yozgat’ta seçmenimizin güvenini kazanacağız. Allah’ın izniyle herkese hizmet edeceğiz.  Hayatim boyu birliği, adaleti, hukuku, huzuru, kardeşliği temel ilke edindim ve edineceğim. Hukuksuzluğa, bölücülüğe, yolsuzluğa karşı durup; doğruyu, hakkı, haklıyı savundum ve savunacağım, haksızlık karşısında susmadım, susmayacağım. Bunca yıllık faaliyetlerimde, idarecilik görevlerimde aldanmadım, aldatmadım, eğilmedim ve bükülmedim, kin ve nefret gütmedim, şahsi veya nefsi davranmadım. Milletimiz parçalara bolundu. Bütün Yozgat’ı kapı kapı dolaşıp, halkı vatan dediğimiz evimizde, memleket dediğimiz ilimizde ayni çatı altında ayni amaç için toplanmaya çağıracağım. Farklılıklarımız hakkında konuşarak onları ayrılmaya değil, farklı olduğumuzu kabul edip, onları hoş görüye, saygıya; ortak yönlerimiz, ortak hedeflerimiz etrafında birleşmeye davet edeceğim. Ve bu hedefleri Ankara’da en iyi şekilde temsil etmek için Allah’ın izinizle var gücümle çalışacağım.      Türkiye Büyük Millet Meclisinde Yozgat’ın önemli sorunlarını, çözümleri ile birlikte hazırlayıp sunacak ve yakinen takip edeceğim.  Ankara’da bir odada oturarak halkı temsil etmenin yeterli olmadığı düşüncesindeyim. Milletin vekili zaman buldukça halkın içinde olacak ki halkın sorunlarını yakından görsün,  bilsin ki meclise başkasından duyup değil ilk kaynak olarak aktarıp çözüm üretebilsin. Sorunlarımızı devamlı gündeme getirip diğer milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bu sorunları çözmenin gayreti içerisinde olacağım.

YA DEMOKRASİ, YA TEK ADAM

24 Haziran seçimleri, sıradan bir seçim olmayacak. Demokrasi mi, yoksa tek adam rejimi mi bunu seçeceğiz. Vatandaşlar korku içinde. Korkulu bir ortam mı yoksa korkusuz, daha özgür, barış ortamı mı bunu seçeceğiz. Yozgat’ın içinde doğmuş, büyümüş, yetişmiş ve hala yasamakta olan hem çiftçi, hem eğitimci ve hem de sendikacı olmanın da verdiği duyarlılıkla; çiftçilerin, ezilen kesimin, mağdur olan herkesin yanında olacağım. Bugünkü hukukla aydınlar, gazeteciler sıkıştırılıyor, özgürlükleri ihlal ediliyor. Hukuk sisteminin acil olarak, evrensel hukuk seviyesinde normalleştirilmesine, hukukun üstünlüğü, adalet ve yargı bağımsızlığının sağlanmasına ihtiyaç var.

MÜCADELEMİZ GÖÇ VEREN DEĞİL, GÖÇ ALAN YOZGAT İÇİN 

Yozgat’ta hepimizin de bildiği gibi çok ciddi bir göç sorunu ve buna bağlı olarak da nüfusun hızla azalması sorunu vardır. Bunu önlemek için acil tedbirlere başvurulması gerekir. İstihdam artırıcı her turlu olanaklar değerlendirilmeli, yatırımlar teşvik edilmelidir. Öncelikle İl dışındaki ve içindeki Yozgatlı işadamları ele alınmalı teşvikler ile Yozgat’ın hâlihazırda sahip olduğu potansiyelini değerlendirecek yatırım yapması sağlanmalıdır. Özellikle genç nüfusu tutmak, turizmi geliştirmek için yaşam standartlarını yükseltecek sosyal imkânları arttırmak gerekir.  İstihdam için tarım, turizm, sanayi, madencilik, hizmet sektörü vb. geliştirilmeli, bu yönde özel yatırımlar teşvik edilmeli ve kamu yatırımları yapılmalıdır.

ÖNCELİKLE İŞSİZLİK VE İSTİHDAM

IYI Parti´nin gelecek Türkiye için “Milletimizle Sözleşme” ve “Parti Programı”nda yer alan ilkelerine gönülden inanıyorum.  Yozgat’ta issizliğe çözüm için önce Tarım, Turizm, Yüksek Eğitim kurumları, Kültürel ve Yaratıcı Endüstrileri geliştirmekle işe  başlamayı gerekli görüyorum.  Tarımın ve turizmin istihdam alanı geniştir. Yüksek Eğitim kurumları ile Kültürel ve Yaratıcı Endüstriler ise yerel istihdam ve gelir üretimi, vergi açısından önemli avantajlar sunarken bölge ekonomilerinde sürdürülebilirliğin itici gücü işlevi görür. Daha fazla turistin yanı sıra hem Yozgatlı hem baksa illerden yetenekli ve kalifiye çalışan çekmesini sağlar. Göçü önlemek için temel etkenlerden biridir.    Yozgat’ın devlet ve özel sektör yardımıyla yepyeni projelerin hayata geçirilmesi ile  çağdaş bir kent olabileceğine inanıyorum. Çünkü Yozgat bu projelerin başarı ile uygulanması için gereken her turlu potansiyele zaten sahiptir. Yozgat’ın Türkiye’nin hatta dünyanın en zengin, en gelişmiş şehirlerinden biri olmaması için hiçbir neden yoktur. Yozgat’ın potansiyelini değerlendirmemek ülke ekonomisi için de bir kayıptır. Yozgat, ihracata yönelik yatırımlarla dünya ölçüsünde rekabet edebilecek her turlu kaynağa sahiptir.      Konum olarak Yozgat büyük şehirlere yakındır. Havaalanlarına yakındır. Hızlı tren dağıtım merkezi konumundadır. Bu da Yozgat’ın yetiştirilen, üretilen, islenen her turlu urunun nakliyatını kolaylıkla yapmasına vesiledir. Yozgat Yeraltı ve yerüstü kaynakları açısından cok zengindir. Dünya seviyesinde rekabet edecek potansiyele sahiptir. Hemen hemen bütün Yozgat’ta Jeotermal kaynak bulunur. Sağlık turizmi, termal turizm, seracılık, tıbbi ve aromatik bitkiler tarımı, kültür balıkçılığı ve karides yetiştiriciliği gibi alanları geliştirmeye elverişlidir.    TURIZM Yozgat’ın issizlik sorununa çözüm olabilecek önemli bir sektördür. Yozgat tarih ve doğa turizmi için çok elverişlidir. Turlar için bir turizm hattı oluşturmak için Ürgüp-Göreme ve Kayseri Erciyes kayak merkezine yakin olduğu gibi,  Hitit Medeniyeti , Selçuklu Medeniyeti , Roma kalıntıları gibi tarihi;  Çamlık Parkı, Kanyon, doğa yürüyüşü ve hiking gibi doğa turizmine oldukça elverişlidir.     Yozgat’ın Turizm potansiyelini kullanmak suretiyle bölgesel gelişmeyi hızlandırmalı ve bunun devamlılığı sağlanmalıdır. Bunu için de öncelikle bir alt yapıya ve sosyal alt yapıya sahip olması şarttır. Yozgat’ın turizm açısından tanıtımlarının yapılması ve yatırımları tevsik politikalarının düzenlenmesi şarttır.TARIM ve Hayvancılık, Yozgat’ın sahip olduğu gerek yeraltı gerekse yerüstü potansiyeli sebebi ile iş olanakları yaratmak acısından önemli bir sektördür. Verimli Geniş Arazilere Sahiptir. Mevcut Üretimin, üretim çeşitliliğinin, Organik Tarım ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler tarımının, Endüstriyel Tarımın ve Verimliliğinin Artırılması yönünde tedbirler almak gerekir.  Süreyya Bey Barajının Sulama İmkânından yaralanmak gerekir.  Yozgat’ta Turşu, Pekmez gibi yöresel ürünlerin markalaştırılması gerekir. Tohumculuk bakımından da Yozgat elverişli bir iklime Sahiptir. İlçelere has meyve ve sebze üretiminin teşvik edilmesi ve pazarlanması yönünde tedbirler almak gerekir. Ürünlerin alıcı bulması, Tarımsal Sanayi ile değerlendirilip Türkiye içinde ve uluslararası pazarlarda yerini bulması için gerek devlet politikalarının düzenlenmesiyle gerekse özel yatırımlar teşvik edilerek uğraşılmalıdır. Devlet ve halk el ele çalışmalıdır. Bütün bu konular daha detaylı olarak incelenebilir ve açıklanabilir. Ama çok uzun olacağı için bu şekilde bazı ana konulara değinmek durumunda kaldım.   MADENCILIK acısından Yozgat özellikle inşaat sektöründe önemli olan zengin endüstriyel hammadde potansiyeline sahiptir. Bunun yanında elektrik enerjisi üretiminde ve termik santrallerde yakıt olarak kullanılan linyitin (kahverengi kömür); Nükleer santrallerin hammaddesi olan Uranyumun; inşaatlarda, demiryolu yapımlarında ve asfalt yapımlarında kullanılmakta olan Bazalt’ın isletilmesi ve ihracat olanaklarının araştırılıp değerlendirilmesi, madencilik politikalarının yeniden düzenlenmesi gerekir. Türkiye’nin Uranyum rezervinin yarısı Yozgat’ta bulunmaktadır.

EĞİTİM, ÜNIVERSİTE VE YÜKSEK OKULLARIN GELİSTİRİLMESİNE ÖNEM VERECEĞİZ

Eğitim mutlaka önemlidir. Ülkenin geleceği buna bağlıdır. Yozgat’ta Eğitim sektöründeki yetersizlikler ve merkezi sınavlarda başarı oranının düşüklüğü, eğitimin Yozgat için çözülmesi gereken önemli problemlerinden biri olduğunu göstermektedir. Eğitimci biri olarak bu konuda tecrübelerimi kullanarak süratle çözüm yollarını IYI Parti olarak uygulamaya geçirmeye çalışacağım. Eğitimi geliştirme çabalarımız içinde Üniversitelerimiz ve yüksek okullarımızın gözerdi edilen bir yönü de vardır. Üniversite öğrencilerinin harcamaları il ekonomisine canlılık kazandırır.  Üniversiteler kuruldukları bölgelerin sadece ekonomisinde değil, sosyal ve kültürel yapısında, yatırımların ve geliştirme projelerinin araştırılıp, haklin, yatırımcının ve yerel idarenin eğitilmesinde de etkilidir.    Yozgat’ta mevcut üniversite ve yüksek okulların öğrenciye daha cazip hale getirilmesi ve bölgeye yada Türkiye ihtiyaçlarına göre daha çok bolum, fakülte yada yüksek okul eklenerek sadece Yozgat’tan değil cevre illerden yada bütün Türkiye’den öğrenci getirilmesi amaçlanmalıdır. Gençlerimiz de arzu ettiği dalda okumak için başka şehirlere gitme gereği duymayacaktır. Öğrencilerin harcadığı para Yozgat içinde kalacaktır.

KÜLTÜREL VE YARATICI SEKTÖRE ÖNEM VERECEĞİZ

Araştırma; medya & eğlence, reklamcılık, mimari & tasarım, kitap, oyun, müzik, film, gazete, performans sanatları, TV ve görsel sanatlar gibi kültürel ve yaratıcı endüstriler yerel istihdam ve gelir üretimi ve vergi açısından önemli avantajlar sunarken, hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülke ekonomilerinde sürdürülebilirliğin itici gücü işlevi görüyor. Kültürel altyapıyı geliştirmek, özellikle uluslararası turistlerin yarısından fazlasını çekmesi beklenen gelişmekte olan ülkeler için önem taşıyor. Kültürel endüstri, şehirlerin çekiciliğini artırıyor,  şehrin daha fazla turistin yanı sıra yetenekli ve kalifiye çalışan çekmesini sağlıyor, göçü önlüyor. HEDEFYozgat’ın gelişimi ve iş imkanı için her turlu imkanı vardır: ulaştırma kolaylığı, coğrafi konumu, jeotermal ve yeraltı kaynakları, imalat sanayi, tarım, ve turizm potansiyeli. Burada Yozgat’ın saymakla bitmeyen zenginlikleri, geniş potansiyeli ve bunları değerlendirme konularına kısaca değinmek zorunda kaldım. IYI Parti bu potansiyeli değerlendirmeye hazır olarak gelmektedir. Yozgat Milletvekili seçilirsem, İYİ Partinin programına koyduğu ve koyacağı her olanaktan ve daha fazlası için Yozgat’ı yararlandırmak için büyük bir mücadele vereceğim.  Yozgatlı hemşerilerimin bana kolay erimsini sağlamak için her turlu teknolojiyi kullanacağım ve bütün sorularına, sorunlarına kulak vereceğim. Yozgat’a gelen hizmetten sadece İYİ Parti’ye oy veren yararlanacak diye bir durum olmayacağına göre, mücadelem bütün Yozgat halkı içindir. İl olarak, doğduğum büyüdüğüm, yasadığım memleketim olarak, atalarımın yurdu olarak doğduğum gün Yozgat’la bir sözleşme yaptım. Yozgat’ı layık olduğu refaha ulaştırmak için var gücümle çalışacağım.  İleride Yozgat’ın daha da küçülmesini önlemek için ZAMAN BİRLEŞME ZAMANIDIR. ZAMAN BARIŞ ZAMANIDIR. ZAMAN YOZGAT’A SAHİP ÇIKMA ZAMANIDIR. ZAMAN YOZGAT’IN SAHİBİNİN KİM OLDUĞUNU GÖSTERME ZAMANIDIR, Particiliği bırakıp Yozgat için en doğru kararı vermek zamanıdır. BÜTÜN YOZGAT İÇİN. BÜTÜN YOZGATLILAR İÇİN, YOZGAT’IN GELECEĞİ İÇİN, GELECEK KUŞAKLAR İÇİN.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.