Anasayfa / Güncel / ÇOCUKLAR KENDİ BAYRAMLARINI KUTLADI

ÇOCUKLAR KENDİ BAYRAMLARINI KUTLADI

23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.
Kutlamalar bir iki gün öncesinden başladı Okullardan öğrenciler her yıl olduğu gibi Belediye anons sisteminden günün anlam ve önemini belirten şiirleri okudular.
23 Nisan sabahı Sarıkaya hükümet konağı önünde Ata’ya çelenk sunumu ile kutlama programı başladı.
Bu yıl öğrenciler makam koltuklarındaki yerlerini alamadı. Çelenk sunumundan sonra protokol Spor salonuna gitti.
İlçe kutlama programı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzün Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Bu yıl halkımızın 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramına katılımı ve ilgisi yoğun oldu. Kalabalık öğrencilere de destek oldu. Okul öğrencileri bir bir hünerlerini sergiledi. Minik öğrenciler kendilerinden beklenenin üzerinde performans sergileyerek oyunlarını ve hazırladıkları gösterileri sundular. Bu yılda korkulan başa geldi ses sisteminin ayarı düzgün yapılmadığı için ne konuşulan anlaşıldı nede öğrenciler oyun sergilerken müziği anlayabildi. Yine söylüyoruz şu sisteme bir çare bulun.
Milli Eğitim Müdürü Cüneyt YOLDAŞ’ın açış konuşması yaptı. Yoldaş konuşmasında günü anlam ve öneminden bahsetti. Yoldaş hiç bir milletin çocuklarına böyle bir bayram armağan edilmedi diyerek çocukların bayramını kutladı. Ardından başlayan programda ilçe merkezindeki ilkokul ve ortaokullarımızın katkılarıyla hazırladıkları gösteriler ve yarışmalar sergilenirken, öğrencilerimiz günün anlam ve önemine uygun şiirler okudular.
Program ödül töreninin ardından sona erdi. Pazartesi ve Salı günü de her okul kendi bünyesinde 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutladı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İYİ SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ AÇILIYOR

Çarşamba günü Saat 11:00’da İyi Parti Seçim irtibat bürosu açılıyor. İyi Parti Sarıkaya Belediye Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.