Anasayfa / Güncel / EĞİTİM SARIKAYA’DAN,
DESTEK İSTANBUL’DAN

EĞİTİM SARIKAYA’DAN,
DESTEK İSTANBUL’DAN

İlçemizde faaliyet gösteren Karabulut Optik isimli firmanın optisyeni İsmail UYAR, üniversiteli optisyenlik öğrencilerinin derslerine katkıda bulunmak adına arkadaşlarıyla beraber OMEDD isimli bir dernek kurdu. Optisyenlik Mesleği Eğitim ve Dayanışma Derneği ismiyle kurulan bu dernekle uzaktan eğitim alan binlerce optisyenlik öğrencisine sanal dünyada derslerine katkı olarak gözlükçülük eğitimleri verilmeye başlandı. Sosyal medyada gözlükçüler ve optisyenlik öğrencileri arasında hızla tanınan OMEDD’e en büyük destek İstanbul’dan geldi.
İstanbul’da yerli gözlük çerçeveleri üreten ve gözlükçüler tarafından sevilen MERCAN OPTİK isimli fabrikanın sahibi Mehmet İKİZOĞLU optisyenlere özel eğitim derneği olan OMEDD’in tüm sanal faaliyetlerine destek olacaklarını ve eğitim faaliyetlerinin masraflarının MERCAN OPTİK tarafından karşılanacağını duyurdu. Bu sayede OMEDD daha çok sayıda faydalı eğitimler verebilecek ve daha fazla optisyenlik öğrencisine ulaşabilecek.
Ülkemizde seksene yakın üniversiteden yılda yaklaşık beş bin optisyen mezun oluyor. OMEDD yaklaşık 1000 optisyenlik öğrencisine ekstra faydalı gözlükçülük eğitimleri vermeye devam ediyor.
Aynı zamanda OMEDD Başkanı olan Optisyen İsmail UYAR gazetemize yaptığı açıklamada ” Gelecekteki meslektaşlarımıza eğitim süreleri boyunca faydalı olmak için online projeler üretiyoruz. Bizlere ivme kazandırarak daha hızlı hareket etmemizi sağlayan MERCAN OPTİK Ailesine ve Mehmet İKİZOĞLU’na teşekkür ederim ” dedi.
Bizde Yöre Haber Gazetesi olarak sanal eğitim faaliyetlerini ilçemizden devam ettiren girişimci optisyenimize ve bu girişimlere duyarsız kalmaya Mercan Optik isimli yerli firmaya teşekkür ederiz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.