Anasayfa / Güncel / İLAN T.C. SARIKAYA İCRA DAİRESİ 2021/30 TLMT.

İLAN T.C. SARIKAYA İCRA DAİRESİ 2021/30 TLMT.

T.C.
SARIKAYA
İCRA DAİRESİ
2021/30 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Yozgat ili, Sarıkaya ilçesi, Karşıyaka mah. 647 ada, 1 parselde kayıtlı, 7. Blok. 1. kat 5 nolu bağımsız bölümde bulunan mesken niteliğindeki taşınmaz. Toki konutlarında bulunmakta olup, çevresinde toki konutları haricinde yeni konut inşaatları yapılmaktadır. Konum olarak ilçenin yerleşiminin seyrek olduğu kenar kısımdadır. Kaymakamlık binasına ve Sarıkaya Belediye binasına uydu ölçüsüne göre yaklaşık 1400 m mesafededir. İlçenin en işlek caddelerine 1400 m, devlet hastanesine 1900 m uzaklıktadır. 3 oda, 1 salon, 1 banyo, 1 tuvaleti bulunmaktadır. Binanın asansörü yoktur. İç kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Giriş kapısı çelik, tavan köşeler stropiyerdir. Isınma doğalgazla sağlanmaktadır. Islak zeminler fayans, duvarlar alçı sıvadır. Taşınmaz ara kat olup, bakısı Güneybatıdır.
Adresi : Karşıyaka Mah. 1. Etap Toki Küme Evleri. 7. Blk. 1/5 Sarıkaya / Yozgat
Yüzölçümü : 106,63 m2 (Bürüt) Arsa Payı : 1/48
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 kat. Kıymeti : 245.673,20 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 08/11/2022 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/12/2022 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : Sarıkaya Belediye Başkanlığı 1. Kat – Kütüphane Solonu – Sarıkaya/YOZGAT ———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/30 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, bu satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olunun ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.26/09/2022

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.