Anasayfa / Güncel / KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık, Hibe ve Destekleri Anlattı

KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık, Hibe ve Destekleri Anlattı

Sarıkaya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necati Polat başkanlığında;  KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık, ilçemize gelerek genç girişimcilere KOSGEB destekleri ve proje hazırlama konusunda bilgi vererek girişimcilerin sorularını yanıtladı. Konferansa genç orta yaşlı bay ve bayan girişimciler katıldı. Pazartesi günü öğleden önce Belediye Düğün salonunda yapılan konferansa az sayıda girişimci katılması dikkatlerden kaçmadı. Slayt eşliğinde girişimcilerin izleyecekleri yollar, proje hazırlama, proje hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler. girişimci sertifikası almak için gerekenler ve bunun yolları, alınacak hibeler ve kredi türleri, işletmelerin hangi tür faliyetlerine hibe verileceği gibi konulardan bahsetti.

Müdür ışık toplantıdan sonra gazetemiz ile yaptığı konuşmada; KOSGEB Yozgat Müdürlüğü olarak, Sarıkaya da girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurularak ilçe ekonomisine katma değer yaratmaları ve istihdam sorununa katkı sağlamaları için faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdürdüklerini söyledi. bunun içinde bu tür toplantıların süreceğini belirtti. Işık “Yeni girişimci desteği üst limitinin artırıldığını dile getiren ışık, “KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvuran girişimciler için daha önce geri ödemesiz destek olarak 30 bin ve geri ödemeli destek olarak 70 bin TL olan yeni girişimci desteği üst limiti tüm girişimci adayları için, geri ödemesiz destek olarak 50 bin TL ve geri ödemeli destek olarak 100 bin TL’ye yükseltildi.diyerek ,Uygulama Ocak ayı itibariyle başladı” ifadelerini kullandı.

 

Işık, uygulanabilir bir iş fikri olan ve bunu hayata geçirmek isteyen girişimci adaylarının KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılarak eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanırlarsa kendi işlerinin patronu olma yolunda ilk adımı tamamlamış olacaklarını söyledi.

 

Söz konusu girişimci adaylarının KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerden olmak kaydıyla kendi işletmelerini resmi olarak kuracaklarını ve KOSGEB Veri Tabanına kayıt olarak Yeni Girişimci Desteği sürecini başlatabileceklerini anlatan Işık, Yeni Girişimci Desteği hakkında detaylı bilgilerin KOSGEB Yozgat Müdürlüğü’nden alınabileceğini sözlerine ekledi.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.