Anasayfa / Güncel / SAĞLIK OCAĞI YERİNDE KALACAK

SAĞLIK OCAĞI YERİNDE KALACAK

Sarıkaya Muhtarları 1 Nolu Sağlık Ocağının taşınmasına tepki göstermişti, bu olay üzerine İlçe Sağlık Müdürlüğünden bir açıklama geldi.

Geçtiğimiz hafta Sarıkaya 1 nolu sağlık ocağı Hürriyet ve Kayapınar Mahalleleri arasında bir yere taşınıyor diye bir haber yapmıştık. İlçe Muhtarları gazetemize gelerek bir demeç vermişti.  Geçtiğimiz hafta Sarıkaya 1 nolu sağlık ocağı Hürriyet ve Kayapınar Mahalleleri arasında bir yere taşınıyor diye bir haber yapmıştık. İlçe Muhtarları gazetemize gelerek bir demeç vermişti.  Gazetemizi ziyaret eden Kaplıca Mahallesi Muhtarı Bülent Öztürk, Beyazıt Mahallesi Muhtarı Recep Kandraz, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Etem Can, Şekerpınar Mahallesi Muhtarı Yılmaz Çetin ve Osmangazi Mahallesi Muhtarı Nafiz Şahin, İlçe Kaymakamımız Yasin Özcan’a konuya çözüm bulduğu için teşekkür etti.  SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA               Sarıkaya İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed İkbal Altındağ gazetemize bir açıklama yaptı. Altındağ’ın açıklaması şu şekilde; “İlçemizde son günlerde gündemi meşgul eden 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin taşınması konusunda halkımızı bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur.  31/10/2019 tarihinde İlçemizi ziyaret eden İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Fatih ŞAHİN, mahalle muhtarlarımızla bir toplantı yaparak konu hakkında açıklamalarda bulundu. “Dr. Fatih ŞAHİN 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin mevzuat gereği hizmet verdiği mahalle sınırlarının dışına taşınmasının mümkün olmadığını belirtti.            Mevcut haliyle eski Devlet Hastanesi’nde hizmet veren 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin hizmet vermeye devam edeceğini, İlçemizde eski 1 nolu sağlık ocağının bulunduğu arsaya, hali hazırda yatırım planında bulunan Aile Sağlığı Merkezi,  112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve ilçe Sağlık Müdürlüğü binasının ihale sürecine başlandığını  ve en kısa sürede binanın yapılıp teslim edileceğini belirtti. Yeni bina yapılana kadar Aile Hekimlerimiz mevcut yerlerinde veya mevzuata uygun olarak mahalle sınırlarında hizmet etmeye devam edeceğini ekonomik ömrünü tamamlayan 1 nolu Aile Sağlığı Merkezi eski binasının ve eski devlet hastanesi binalarının ise sağlık komisyonu kararı ile yıkım sürecinin başlayacağını  “Hürriyet mahallesine ise uygun şartlar oluşuğu takdirde bu mahalle nüfusunun bağlı bulunduğu aile hekimliği biriminin taşınabileceğini söyleyerek sözlerini tamamladı.             Halkımızın kaliteli ve ulaşılabilir sağlık hizmeti alabilmesi için  Kaymakamımız Sayın Yasin ÖZCAN ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’müz nezdinde çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.”  Dedi.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

KURTULDUK

“Yedi yaşına gelsem de ilkokula başlasaydım” diye düşünürken ilkokula başladık. Bir arkadaş var ilkokulda huysuzluğuna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir