Anasayfa / Güncel / Sarıkayalı Şehit İçin Büyük Kampanya

Sarıkayalı Şehit İçin Büyük Kampanya

Sarıkayalı şehidimiz Mustafa Kemal Devrilmez için kitap kampanyası başlatıldı.

İstanbul Beşiktaş’ta düzenlenen hain terör saldırısı sonucu şehit olan Sarıkayalı Polis Memuru Mustafa Kemal Devrilmez’in adı Sarıkaya Halk Eğitim Merkezi içerisine kurulacak kütüphanede yaşatılacak.
Yozgatlı gençler şehidini unutmayarak harekete geçti. Üniversite öğrencisi gençler, şehit Polis Memuru Mustafa Kemal Devrilmez’in adını yaşatmak için bir kütüphane kurma kararı aldı.
Sarıkaya Halk Eğitim Merkezi binasında tahsis edilen bir odayı kütüphaneye çevirmek isteyen gençler harekete geçti.
Gazi Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve Eskişehir Üniversitesi’nde okuyan gençler kitap toplama kampanyası başlatarak Yozgatlı vatandaşlardan kitap talebinde bulundu.
Kampanyaya öncülük eden üniversiteli gençlerden Merve Yılmazer, Kağan Aslaner ve Alparslan Teker şehidin adını yaşatmak için kurulacak kütüphaneye kitap ihtiyacı olduğunu duyurarak kitap istediler.
Gençler, Sarıkaya ilçesinde kitapların Halk Eğitim Merkezi’ne teslim edilebileceğini ifade ederken, Yozgat’ta da kampanyaya sahip ve destek çıkacak gönüllüler aradıklarını dile getirdiler.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ

Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri için Efdal Park’ta önlük giyme programı düzenlendi. Programı Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir