Anasayfa / Güncel / VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMESİN

VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMESİN

Sarıkaya’lı Muhtarlar “Sarıkaya 1 Nolu Sağlık Ocağı’nın Kayapınar Mahallesine yapılması 13 bin
kişiyi mağdur edeceği gibi Köylerden gelen binlerce kişiyi de perişan eder.”dediler.

Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan ise vatandaşı mağdur ettirmeyiz” dedi. 

Sarıkaya 1 nolu Sağlık ocağı Hastanenin eski binasında hizmet vermekte, Kaplıca mahallesindeki eski yeri yıkılıp, yeni sağlık ocağı yine eski yerine yapılacaktı. Fakat yeni bir gelişme ile bir iş adamı 1 nolu Sağlık ocağını Hürriyet ve Kayapınar mahallesi arasında bir yere yaptırmak için girişimde bulundu, ve belediye ise bu konuya sıcak baktığını belirtti. Vatandaşı çok büyük sıkıntıya sokacak olan bu yanlıştan dönülmesi için muhtarlar toplanarak gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemizi ziyaret eden Kaplıca Mahallesi Muhtarı Bülent Öztürk, Beyazıt Mahallesi Muhtarı Recep Kandraz, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Etem Can, Şekerpınar Mahallesi Muhtarı Yılmaz Çetin ve Osmangazi Mahallesi Muhtarı Nafiz Şahin gazetemize toplu olarak verdikleri demeçte şunları söyledi; “1 nolu sağlık ocağından 13 bin kişi faydalanıyor, kayapınara yapılması düşünülüyor. Burada yaklaşık 600 kişi var buradaki mahalle sakinlerini memnun edecekler 13 bin kişiyi mağdur edecekler. Köylerden gelen binlerce vatandaş sağlık ocağına gidiyor, oradan hastaneye gidiyor. SGK da işi oluyor Sağlık ocağında işi oluyor. Kan tahlili verecek öğleden sonra sonuç alacak, kayapınara mı gitsin iki kez. Çarşıya uzak. Hepimizin çocuğu var okullar sağlık raporu istiyor. Önce çocuk sağlık ocağına aile hekimine gidecek sonra diş muayenesi için hastaneye gidecek. Çocukları büyük açıdan sıkıntıya sokarlar. İş adamı HAYRINA hayır yapacaksa sağlık ocağının arsası var eski binayı yıksın yerine yenisini yapsın. Vatandaşı mağdur etmesine gerek yok. Adliyeyi zaten uzağa yaptılar. Birde Sağlık ocağını oraya yaparlarsa temelli mağdur olacak vatandaş. Yeni doğan çocuklar 3 yaşına gelene kadar aşı oluyor. Bu hizmet sadece sağlık ocağında. Vatandaş aracı yoksa nasıl gidecek. Bir anne kucağına alıp çocuğunu o soğukta Kayapınara mı gitsin. Taksi tutacak parası yoksa ne yapsın. Belediye veya özel dolmuşu mu beklesin kışın soğukta -10 derecede, bunu hangi vicdan kaldırır. Amaç hizmet yapmak mı? yoksa arsa rantı mı? Anlamadık. Dediler. Muhtarlar bu yanlıştan bir an önce dönülsün. Belediye meclisinde karar alınmış deniyor. Bunu anlamak mümkün değil. 300-500 kişiyi memnun edeceğim diyerek 13 bin kişiyi mağdur etmek hiç bir vicdana sığmaz. Bu yanlıştan bir an önce dönülsün. Yoksa Köy Muhtarları da dahil olmak koşuluyla Ankaraya Cumhurbaşkanına yanına çıkacağız. Gerekli şikayetlerimizi ilk ağızdan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğiz. Dediler.

ÖZCAN HEMEN MÜDAHALE ETTİ

Gazetemizi ziyaret eden muhtarlar daha sonra İlçe Kaymakamımız Yasin Özcan’ı makamında ziyaret ederek konuyu dile getirdiler. Özcan bana resmi bir yazı gelmedi. Ama konu ile yakından ilgileneceğim ve vatandaşın mağdur olmasını engelleyeceğim diyerek. muhtarların haklı tepkilerine destek olacağını ifade etti.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.