Anasayfa / Sağlık / GÖZÜNÜ 1 DAKİKA KAPALI TUT O ZAMAN ANLARSIN KIYMETİNİ

GÖZÜNÜ 1 DAKİKA KAPALI TUT O ZAMAN ANLARSIN KIYMETİNİ

GÖZÜNÜ 1 DAKİKA KAPALI TUT
O ZAMAN ANLARSIN KIYMETİNİ
 Ben gözlük kullanamıyorum
 Benim camları çok kalın takarken utanıyorum
 Benim göz numaram çok küçük takmasam da olur
 Işık Gözümü Alıyor. Ne Yapmalıyım
 Dinlendirici Gözlük Sizde Var Mı?
Kimisi kullanamaktan şikayetçi kimisi önemsemediğinden bahseder. Kiminin de şikayeti var ama tedavi olmaz.
Yukarda yazdığımız cümleleri sık sık bizleri ziyaret eden arkadaşlarımızdan, hastalarımızdan, müşterilerimizden duyuyoruz.
Gözlüğü kendisine yakıştıramadığı için kullanamayan da var camlarının çok kalın olduğundan şikayetçi olanda. Aslında bütün şikayetlerini ortak başlık altında toplamak mümkün.
” DOĞRU GÖZLÜĞÜ SEÇEMEMEK ”
Kişi yüz tipine uygun olmayan çerçeve modellerini ya da göz sağlığı açısından kullanması gereken bir camı seçemezse ürün- model fiyat aralığına takılırsa ömrü boyunca gözlükten şikayetçi olur ve/veya olacaktır.
Numaranız ne kadar yüksek olursa olsun teknolojinin nimetlerini düşününce ince bir cam kullanmanız mümkün. Artık kalın gözlük camları kullanmak zorunda değilsiniz.
Göz numaranızın düşük olması sebebiyle gözlüğü önemsememeniz normal. Ama yıllar geçtikçe gözlerinizin de yaşlanacağınızı düşünürsek ilerde küçümsediğiniz o numaralar başınıza dert olacaktır.
Işığa karşı şikayetçi olan kişiler geliyor zaman zaman. Uzun yol şoförleri ya da sıksık pc başında ya da iş gereği ışığa maruz kalan kişiler. Bunların çözümü çok basit. Işığa karşı %90 gözleri koruyan gözlük camları mevcut. Üstelik herkesin bütçesine göre çeşitleri de var.
Dinlendirici gözlük diye bir gözlük yok. Doktorun yazdığı gözlüğü kullanırsan gözlerin dinlenir bu kadar basit. Önemsemediğiniz o küçük numaralar aslında sizin dinlendirici gözlüğünüzdür.
Her sektörde olduğu gibi teknoloji, gözlük ve camlarına da yeni özellikler kattı. Hal böyle iken gelişen teknolojinin nimetlerinden faydalanmayarak gözlerinize kötü davranmayın.
Hem ne dedik? Kapatın gözlerinizi 1 dakika o zaman gerçekten önemli olduğunu anlarız.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

MEVSİM GEÇİŞLERİNDE ASTIM KRİZİNE DİKKAT!

Sarıkaya TSM Başkanı Dr. Muhammed İkbal Altındağ, Mevsim geçişlerinde astım hastalarının daha özenli davranması gerektiğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir