Anasayfa / İlçeler / 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü ilçede düzenlenen törenlerle kutlandı.

Tören Hükümet Konağı önünde Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Yakup Ergen’in çelenklerini Atatürk anıtı önüne koyması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Yakup Ergen’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile sürdü. Ergen, “ Bu günün adı gaziler günü olsa da, biz biriz ve bütünüz, bugün milletimizin hep birlikte vatan Sevdalılarına sahip çıktığı gün, bugün Gazi Mustafa Kemal’in vatan sevdasının anlaşıldığı gün. Gazilik ne cümlelerle nede destanlarla anlatılabilir. Ancak yaşanır! İçten gelerek vatan için adım atmanın yüceliğini bu millet elbet bilir. Bilmek ile yaşamak farklı; bu millet onu da bilir! Bu duyguyu en iyi ille de gazilerimiz Ahmet Duygu, Ahmet Zali, Metin Yaman, Yusuf Kaya, Alper Gözan, Atakan Şenol, Yamin Coşkun, Özlem Özel, Salih Yağız, Şevki Kanak, Adem Pusmaz, Celal Dinç, Yalçın Yüce, Osman Özeloğlu, Hayrullah Şenel, Celi Bektur ve tüm gazilerimiz, acizane kardeşiniz Yakup Ergen bilir! Ben bugün de diyorum ki: böyle bir yurt varsa altında nice kahramanlar, üstünde nice gazilerimiz vardır “dedi.

Törenin ardından; Kaymakam Yasin Özcan Kaymakamlık toplantı salonunda Şehit ve Gazi yakınları ile sohbet etti.

Şırnak’ın Beytülşebap kırsalında 2016 yılında terör örgütü PKK üyelerine yönelik düzenlenen operasyonda, teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu ayaklarını ve sol elini kaybederek gazi olan Jandarma Komando Uzman Onbaşı Ahmet Duygu’yu Ramadanlı köyünde bulunan evinde ziyaret gerçekleştirildi.
Program sonunda şehit aileleri, gazi ve gazi ailelerine öğle yemeği ikramında bulunuldu.

Düzenlenen törene Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Deveci, Jandarma Komutanı Teğmen Yuşa Kılınç, Emniyet Müdür Vekili Yasin Yamur,  Şehit ve Gazi yakınları, protokol üyeleri, daire amirleri ve okul müdürleri katıldı.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKAYA İTFAİYESİNDEN PİKNİKÇİLERE UYARI!

Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Müdürü Fatih Aytekin artan hava sıcaklığının özellikle ormanlık ve mesire alanlarındaki yangınlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.