Anasayfa / Güncel / 23 NİSAN KUTLANDI

23 NİSAN KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemiz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü kapalı spor salonunda düzenlenen programla kutlandı.
Programa katılan çocuklar ve daveti misafirler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladılar.
İlçemiz Kaymakamı Samet Serin yaptığı açıklamada etkinliklerin hazırlanmasında emeği geçen çocuklara, öğretmenlere, okul idarecilerine şükranlarımı sunuyorum dedi. Kaymakam Serin açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; Dünyadaki çeşitli ülkelerin çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenliğimizi bizlere sağlayan gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları ile bağımsızlık yolunda canını feda eden şehitlerimize ve gazilerimize bir kez daha şükran ve saygılarımı sunuyorum.
Türkiye Büyük Millet Meclisinin 103. açılış yıl dönümü ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
Daha sonra çocukların hazırladığı gösteriler büyük beğeniyle izlendi.
Okunan şiirlerin ardından halk oyunları gösterisi ve miniklerin hazırladığı çeşitli gösteriler beğeniyle izledi.
Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin ve Belediye Başkanı Ömer Açıkel birlikte protokolün, vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı. Program sonrasında Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş birlikte öğrencilerle fotoğraf çektirerek bu günü ölümsüzleştirdiler.
Pazar günü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor salonunda yapılan etkinliğe başta Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin ve eşi Şefika Senin, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel Cumhuriyet Savcısı Elvan Uzunöz, Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl, İlçe Emniyet Müdürü Evren Seven, Siyasi parti temsilcileri ve ilçe başkanları, ilçemiz kurum ve daire amirleri öğretmen, idareci, öğrencilerimiz ve kıymetli Sarıkaya halkı katıldı.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.