Anasayfa / Güncel / 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü münasebetiyle gerçekleştirilen kutlama ve çelenk sunma programı sabah saat:09.00’da ilçemiz Hükümet Konağı önünde gerçekleştirildi. Programa Sarıkaya Kaymakam Vekili ve Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Cumhuriyet Savcısı Abdullah Oral, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, şehit aileleri ve gazilerin yanı sıra vatandaşlar katılım gösterdiler. Program Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı ve saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Daha sonra Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Yıldırım günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Yıldırım yaptığı konuşmada Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sağlamlaştıran Büyük Zaferin 97. yıl dönümünü gururla kutlamanın heyecanı içinde huzurunda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Senin ve silah arkadaşlarının gerçekleştirdiği bir mucizenin eseri olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ve belirlediğin temel nitelikleri, bugün ve gelecekte koruma, kollama, azim ve kararlılığımız bu uğurda ettiğimiz yemindeki inancımız gibi sürmektedir.
En zor şartlarda ülkesini, zulümden, felaket ve sıkıntılardan kurtarmış olan Türk Silahlı Kuvvetleri, çağın ihtiyaç duyduğu niteliklerle donanmış olarak yurdunu ve ulusunu iç ve dış her türlü tehlikeye karşı koruma ve kollama görevini hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan yerine getirmektedir.
Türk Silahlı Kuvvetleri arkasında Yüce Türk ulusundan aldığı destekle ; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Anayasada kendisine verilen hak, görev ve yetkiler dahilinde, üniter devlet ve ulus kimliğinden taviz vermeden TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ VE BEKASI için yorulmadan çalışmaya devam edecektir.”dedi. Yıldırım sözlerinin devamında ; “Bu kutsal görevi yerine getirirken ilke ve devrimlerinden aldığımız güçle, işaret ettiğin uygarlık yolunda kararlı ilerleyişimizi sürdüreceğimizden asla şüphen olmasın.”dedi. Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü, Anadolu halkı tek bir yumruk olarak, dış ve iç odakların ihanetleri karşısında ve yokluklar içersinde büyük fedakârlıklarla verdiği kurtuluş savaşında, en son başkomutanlık meydan muharebesini de kazanarak kesin zafere ulaşmıştır. 19 Mayıs 1919 ‘da başlatılan Kurtuluş savaşıyla, istilacı düşman ordusuna üst üste darbeler vurulmuş, ancak yurdumuz içerisinde ilerleyen düşmanın vatanın bağrından atılabilmesi için sıra kesin sonuçlu bir harekâta gelmiştir. “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile başlayan muharebede elde edilen bu büyük zafer, Türk’ün bağrına dayanan hançerin Ulus’ça sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır”
Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve Onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz. Zafer Bayramı ve TSK günümüz Kutlu Olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.
Programın sonunda ise Kaymakamlık makamında tebrikler kabul edildi.
Programın bitiminde Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel beraberindekilerle birlikte belediyemize ait salatalık serasına giderek Sera ve ürünlerde incelemeler yaptılar.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

CAMİLERİMİZ ÜÇ AYLARA VE
RAMAZAN’A HAZIR

İlçemize bağlı Boyalık Köyü Camii üç aylara ve Ramazan’a hazır. Komple bakımdan geçen camimizi ziyaret …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir