Anasayfa / Güncel / 598 ÖĞRENCİYE BEDAVA YEMEK

598 ÖĞRENCİYE BEDAVA YEMEK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülkemizde 5 milyon öğrenci ücretsiz yemek dağıtılacağı duyurulmuş ve proje hayata geçmeye kademeli olarak başlamıştı.
İlimiz Yozgat’ta yaklaşık 19 bin öğrenciye ücretsiz yemek dağıtılacak. Ücretsiz yemekler kademeli olarak ana okulları ve anasınıfı öğrencilerine dağıtılacak.
2022-2023 eğitim yılının başladığı 20 Şubat günü ana okullarında ve ana sınıflarında ücretsiz yemek dağıtmaya başlandı. İlçemiz Sarıkayaya’da deprem bölgesinden gelen öğrenciler çeşitli okullarda eğitim hayatına başladılar. Ayrıca Sarıkaya’da taşımalı olarak eğitim gören öğrencilere de yemekler ücretsiz olarak dağıtır.
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı zor günlerden geçtiğimiz bugünlerde öğrencilerle bir araya gelerek öğrencilere afiyet olsun ve başarılar diliyorum ifadelerini kullandı.
Okul öncesi eğitim gören öğrencilere ücretsiz yemek dağıtımı ilçemizde de başlandı. Ücretsiz yemeklerin dağıtıldı ilk gün de İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş ücretsiz yemek dağıtan anasınıfı ve ana okulları gezerek öğrencilere afiyet olsun dileklerinde bulundu. Onlarla beraber yemek yiyip sohbet eden Müdür Yoldaş ikinci dönemde öğrencilere başarılar diledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş gazetemize yaptığı açıklamada 5 milyon öğrenciye ücretsiz yemek Projesi kapsamında ilçemizde 598 okul öncesi öğrenci bugün ilk yemeklerini yediler. Bu güzel hizmeti çocuklarımıza sunan devlet büyüklerimize çok teşekkür ediyorum dedi.
Ücretsiz yemek dağıtımı taşımalı eğitim gören öğrencilerimize de veriliyor, kademeli olarak ücretsiz yemek alan öğrenci sayısı artacak. Yeni eğitim döneminde ilçemizde öğrenim gören bütün öğrencilere başarılar diliyorum. Biz milli eğitim müdürlüğü olarak çocuklarımızın sağlıklı eğitim alması için sürekli sahadayız. Eğitim veren kurumlarımızda; öğretmenlerimizin, Müdürlerimizin gayretli olarak çalıştığını görüyorum hepsine gazetemiz aracılığıyla teşekkür ederim.” Dedi.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.