Anasayfa / Güncel / AÇIKEL’DEN DOĞALGAZ MÜJDESİ

AÇIKEL’DEN DOĞALGAZ MÜJDESİ

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada 2021 yılı çalışma döneminde yeni yapılacak olan doğalgaz hattının müjdesini verdi.
Yapılan açıklamaya göre ilçemizde 2021 yılı çalışma döneminde 17 kilometrelik yeni doğalgaz hattı döşenmesi için Sürmeligaz yetkilileriyle mutabakata varıldığı bildirildi. 17 kilometre uzunluğunda yeni hat yaklaşık 2000 aboneye yeni doğalgaz hattı çekilmesi anlamına geliyor. Sarıkaya zaten bu zamana kadar doğalgaz hususunda Yozgat ilçeleri arasında en fazla doğalgaz hattı yapılan yerlerin başında geliyor. Yeni çalışmalar neticesinde bu hizmetin daha fazla vatandaşa ulaşması da sevindirici bir haber. Kömürün isinden ve tozundan kurtulmak, evinde sürekli sıcak su imkânı bulunması ve ayrıca tüp alımı gerekmeden ocaklarında doğalgaz kullanımı işyeri ve konutlar için bizce bulunmaz bir nimet. Özellikle yaşlı ve hastalar için büyük bir zahmetten kurtulma anlamı taşıyan doğalgaz çalışmalarının bu şekilde ilerlemesi durumunda ilçemizin her noktasına ulaşması fazla uzun bir süre almayacağa benziyor.
Ayrıca yapılan açıklamada bulundukları cadde ve sokaktan doğalgaz geçen 541 bina ve 1397 abone henüz abonelik işlemlerini gerçekleştirmemiş olarak görünüyor. Bu güzergâhlarda bulunan konut ve işyerlerinin bir an önce abonelik işlemleri için gerekli evrak ve dokümanları tamamlayarak abonelik işlemlerini tamamlamaları gerektiği vurgulandı.
Özverili çalışmaları ve ilçemize değer katan yatırımları Sarıkaya halkıyla buluşturdukları için Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’i, Sarıkaya Belediyesi çalışanlarını ve doğalgaz konusunda Sarıkaya’ya farklı bir pencereden bakan Sürmeligaz yetkilileri ve çalışanları kutlar, çalışmalarında kolaylıklar dileriz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.