Anasayfa / Güncel / ALPET AÇILIŞI YAPILDI

ALPET AÇILIŞI YAPILDI

Geçtiğimiz hafta sonu Cuma Günü öğleden sonra açılışı yapılan ALPET Akaryakıt İstasyonu yapılan programla hizmete girdi. İşletmesini İbrahim ve Hakan YÜCELSOL kardeşlerin Yaptığı Yücelsoy Petrol yeni yüzü ile Sarıkaya halkının hizmetinde. Yozgat Merkez de ve Sarıkaya da ALPET Firmasıyla Sözleşme imzalaması nedeniyle açılış programına bir çok Sarıkayalı katıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışta 1500 kişiye yemek ikram edildi.
Açılışa Sarıkaya Kaymakamı Ahmet Nuri Demir, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Karakayup Belediye Başkanı A.Dursel Erdoğan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mesut Arslan, MHP İlçe Başkanı Alparslan Erbek, Alpet Genel Müdürü Yrd.Mehmet Kurt, Alpet Bölge Müd.Oktay Leblebicioğlu, Alpet saha Müd.Gökhan Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.
ALPET Genel Müdürü Yrd.Mehmet KURT Açılış konuşmasında ALPET in yurt genelinde faaliyetlerinden kısaca bahsederek Sarıkaya ALPET Şubesi bayisi Hakan YÜCELSOY a bir Plaket takdim ederek halkı selamladı. Açılış konuşmasında özete şu görüşlere yer verildi.
Sarıkaya yatırımda Sanayide belki istenilen seviyeyi yakalayamamış olabilir.Gözlenenin özellikle inşaat sektöründe artış olduğu gerçeğidir.Özellikle 6 Şubat Depreminden sonra 2 ve 3 katlı binalara halkın yönelmesi de gözlerden kaçmıyor.
Her türlü yatırıma açık olan Yozgat ve ilçelerinin Deprem riski taşımayan il ve ilçeler içerisine Yozgat’ın da dahil edilmesi gerektiği yönünde lobi çalışmaları başlatılmalıdır.
YOZGAT’ın adının bu anlamda yer bulması yatırımların özellikle sanayi yatırımlarının ilçeye kazandırılması yönünde tüm kamu kurum ve kuruluşlarının STK ların Yozgat’lıyım diyen tüm halkın adeta seferberlik ilan etmesi elzemdir.
Öte yandan bu gelişmelere paralel olarak İlçe merkezinde Akaryakıt Sektöründe faaliyetlerini sürdüren ilçenin en stratejik noktasında bulunan İbrahim ve Hakan YÜCELSOY kardeşlerin İlçemizin en stratejik noktasında faaliyet gösteren petrol istasyonu işletmeciliği ile iştigal edilen bu mekanda uzun yıllar petrol istasyonu olarak hizmet verilmiştir halende verilmeye devam ediyor. Bundan önce bu mekanda Namı diyar Petrolcü Çerkes Niyazi Ağa vardı. Niyazi ağanın yeri olarak kurulan bu mekan.
Bu defa Yine namı diyar Sarıkaya’nın İmparatoru Ali Yücelsoy tarafından alınarak Petrol istasyonu olarak hizmet vermeye devam etmiştir devam etmektedir. Bu gün YÜCELSOY adını zirveye taşıyan iki çalışkan kardeşler İbrahim ve Hakan YÜCELSOY kardeşler ise Türkiye’nin Milli Gücü Ünlü Akaryakıt firması ALPET ile Lisans sözleşmesi yaparak Mazot ve Benzinde kaliteyi sizlerle buluşturmuştur.
İki kardeşin dayanışması azim ve kararlı duruşu Akaryakıt sektöründe söz sahibi olduklarının kamuoyu ile paylaşılması ve gücünün etkisinde daima müşterilerinin hizmetinde olduğunu duyurması müşteri memnuniyetini artırmıştır. Yeni İmajı ile Türkiye’nin marka isimleri arasında yer alan İşletme ALPET Logosu ile Sarıkayalıların hizmetine açılmıştır.
Konuyla ilgili Yücelsoy Kardeşler yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdiler. “Bu güne kadar Akaryakıt Petrol İstasyonu olarak halkımıza hizmette sınır tanımadık yenilenen işletmemiz ile ilerleyen zamanlarda daha da güçlenerek yeni imajımızla halkımıza hizmete devam edeceğiz.
En uygun fiyat aralığında müşterilerimizin menfaatlerini de koruyacağız. Mazot’un 40 Tl nin üzerinde olduğu bir süreçte biz 34.95 e çekerek 1000 litre Mazotta yaklaşık 5 Bin lira gibi bir tasarrufun sağlanmasına vesile oluyoruz.
Zira LPG de ise fiyatlarımızı 16.95’e çekerek yine halkımızın hizmetine sunuyoruz. İstasyonumuz diğer tüm istasyonlar gibi otomasyon sistemi ile EPDK tarafından anlık denetlenmektedir.”dediler.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERBİR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Sarıkaya’nın 10 yılına damgasını vurmuş Sarıkaya Eski Belediye Başkanı Ali Osman Erbir yine yıllardır gönül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.