Anasayfa / Güncel / AMBULANS YOK

AMBULANS YOK

CHP Sarıkaya ilçe başkanı Mustafa Yalçın; “Sarıkaya Devlet Hastahanesinde bir yılı aşkın bir
süredir tek ambülans var, Acilen, daha donanımlı bir Şehir hastahanesine sadece bir hasta nakil
edilebilir. İkinci hasta için Sarıkaya Devlet Hastanesinde ambülans yok, mevcut
ambülansın da durumu hiç iyi değil, her an yolda kalabilir.”dedi.

Sağlık hiçte hafife alınacak bir konu değil.
Cumhuriyet Halk Partisi Sarıkaya İlçe Başkanı Mustafa Yalçın Sarıkaya Devlet Hastanesinde bulunan 2 adet ambulanstan iyi durumdaki olanın Merkeze gönderildiğini bildirerek bu durumun Sarıkaya halkına yapılmış bir ihanet olduğunu dile getirdi.
CHP Sarıkaya İlçe başkanı Mustafa Yalçın Açıklamalarına şöyle devam etti; “Sarıkaya Devlet hastanesine yoğun isteklerimiz üzerine 2 yıl önce gönderilen ve Sarıkaya devlet hastanesinin hasta nakli için kullandığı ambulans merkeze verildi.
İlçemizde ise bir adet ambulans kaldı. Bu ambulans ta modeli eski bakımsız ve hastayı her an yolda bırakacak cinste. Bazı vatandaşlar ilçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 acil ambulansı ile karıştırabilir. Ama genelde 112 ambulansları Sarıkaya merkez ve köylerinde ki hastaları Sarıkaya Devlet Hastanesine getirir.
Hasta sevki için Sarıkaya Devlet Hastanesinin ambulansı olması gerekir.
Sarıkaya Devlet Hastanesinin 2 adet ambulansından biri de (İyi Durumdaki) merkeze gönderildiği için Sarıkaya Devlet Hastanesinde 1 adet her an yolda kalabilecek ambulans kaldı. Ne akla hizmet iyi durumdaki ambulansımızı merkeze kim verdi bilinmez.
Sarıkaya Devlet hastanesinde 2 adet sevk ambulansı vardı. 112 acil servisinin de 1 adet ambulansı var. 112 acil ambulansı hasta sevki yapamaz. 112 acil ambulansı Sarıkaya merkez ve köylerdeki acil vakalara müdahale eder, hasta sevki yapmaz. Bu konunun altını çizdikten sonra; Sarıkaya Devlet Hastanesindeki mevcut ambulansın durumuna gelelim. Hastanedeki kalan ambulansın durumu ise içler acısı. Artık miyadını dolduran bu ambulans sık sık arıza yapıyor. Yani kalp krizi geçiren ikinci bir hastayı sevk etmek için başka ilçeden ambulans istenecek, eğer verirlerse…
Hasta sevk edilmek için ambulans beklemek zorunda. Saniyelerin bile kıymetli olduğu hasta sevk’inde 20 bin nüfuslu bir ilçede tek ambulans olması içler acısı.
Sarıkaya Devlet hastanesine hasta sevki için tam teşekkllü modelli 2 Ambulans gerekiyor.” Dedi.
Hastanede yeterli derecede uzman doktor yok.
Doktorlarımıza sahip çıkmalıyız. Hastanemizin durumunu düzeltmek için bütün siyasi parti başkanları bir araya gelip çalışmalı.
İlçemizde ki ambulans sorunun da bir an önce çözülmesi gerekmektedir.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.