Anasayfa / Güncel / APSALMIŞ SARIKAYA’NIN GERÇEKLERİNİ ORTAYA SERDİ

APSALMIŞ SARIKAYA’NIN GERÇEKLERİNİ ORTAYA SERDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıkaya Belediye başkan adayı Berkay Apsalmış açık hava mitinginde sarıkayalı seçmenlere seslendi.
İstiklal marşı ve saygı duruşundan sonra konuşmasını yapan Cumhuriyet Halk Partisi Sarıkaya ilçe başkanı Mustafa Yalçın Sarıkaya halkını selamladıktan sonra mikrofonları belediye başkan adayı Berkay Apsalmış’a verdi. Apsalmış yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bizim için siyaset vatan aşkı doğruluk dürüstlük ve adaletten geliyor vatan aşkına siyaset bilinci olarak bilen Sarıkaya’lılara selam olsun, Bizler cumhuriyeti kuranların mirasçılarıyız üç aydır da sahalardayım, sıkılmadık el bırakmamak için bir mücadele veriyorum esnaflarımızı geziyorum, çiftçilerimizle konuşuyorum köylülerimizi ziyaret ediyorum, hepimizin ortak problemleri var bu ortak problem öncelikle göç. Daha sonrasında işsizlik daha sonra Sarıkaya’da bir furya haline gelen uyuşturucu bağımlılığı üç ay önce yola çıkarken üretim ve istihdam seferberliği başlatacağız dedik, çünkü üretmeyen ülkeler sürekli batmaya mahkumdur, milli mücadeleden sonra Mustafa Kemal Atatürk asıl bizim işimiz şimdi başlıyor demişti.
Üretmeyen bir Sarıkaya batmaya mahkumdur bunun sebebi siz değil, ben değil, siyasetçiler değil, o zaman kim. Bir millet hak ettiği gibi yönetilir herkes kendisine benzeyen oy verir hırsız hırsızı destekler, arsız arsızı destekler, vatansever vatanseveri destekler, Şimdi biz üç aydır sizin içinizdeyiz sıkılmadık el bırakmadık. Sarıkaya’nın sorunları ne diye sorduk, işsizlik dediniz, üretim tesisleri kuralım dedik. Öncelikle bütün adaylarımız Sarıkaya’nın tarım ile kalkınmasını söylüyor. Tarım ile kalkacak da bu ilçe bizim sulama sisteminde problem var. Kapalı devre sulama sistemlerimiz yok. Bizim 66 tane projemiz var bunların içerisinde bisküvi fabrikası, makarna fabrikası gibi bir çok proje geliştirdik. Bu projelerimizde de binlerce Sarıkayalı istihdam edilecek, bunların altyapısını yaparken ne dedik Sarıkaya göç alsın. Şimdi Sarıkaya’ya gelen bir vatandaş sekiz on bin TL ev kirası olmuş emekli ise 5 TL verip bir çay içemiyor, akşama kadar kara kara düşünüyor.
Bizim amacımız üreten çalışan kazanan bir Sarıkaya inşa etmek. Şimdi yıllardır Roma hamamı diyoruz Roma hamamı etrafı Kayseri taşlarıyla örülmüş insanların sadece gelip bir fotoğraf çektirip gittiği bir yer haline gelmiş ören yerine dönmüş harabe olmuş. Bir fotoğraf çektirip neden gidiyorlar. Çünkü senin burada oturacak doğru düzgün bir mekanın yok. Alt yapın yok, bir zamanlar miting alanı için yapılan tuvaletler harabe girdiğiniz zaman mideniz bulunarak çıkarsınız. Şimdi toplumun sorunlarını çözmeden alt yapıyı çözmeden havadan uçarak karadan kaçarak sanki 30 yıldır bu memleketi bizler yönetiyormuşuz gibi hala ahkam kesenler biz gelirsek şunu yapacağız, biz gelirsek bunu yapacağız diyenler var. Bu işi yapsaydınız iktidardaydınız zaten bugüne kadar yapardınız. Sarıkaya 30 yıldır kim yönetiyor siz yönetiyorsunuz Cumhur İttifakı ve yandaşları yönetiyor. Projelere bakıyorum, aşağı tarafta çürüyen bir terminal var, adliye binası yapmışlar sonra çürük raporu vermişler, milyonlarca para harcamışlar bu para kimin parası senin paran, benim param tüyü bitmemiş yetimin parası. Şimdi biz bunlara elimize alacağız hepsini hesap soracağız. Sarıkaya’yı beş tane tekelcinin eline bırakmayacağız, sizi yanında işe aldı asgari ücret verdi, sizi sömürdü bunların hesabını biz soracağız. Şimdi Gedikhasanlı da bir maden ocağı var, sarıkaya’da maaşını beğenmeyen Sarıkayalı vatandaşlarımız oraya gittiği zaman direk buradaki patronu arıyor, aman o kişiyi işe alma burada benim yanımda tekrar çalışırsın benim yanımda çalışmaya devam etsin, aldığı maaşa tamah etsin, fakirlik çeksin ama orada calışmasın diyor.
Emeklilerimizin hali ortada gençlerimiz üniversiteyi bitirmiş evlerinde oturuyor iş bulamıyor.
Sarıkaya’da uyuşturucu bağımlıları var, bunlara uyuşturucu satan şahıslar var, bunların arkasında acaba kimler var kaç tane emniyet müdürünü Sarıkaya’dan sürdünüz.
Yolsuzluğun üzerine giden emniyet müdürlerini sürdünüz torbacıların üzerine giden emniyet müdürlerini sürdünüz bunların cevabını sizden bekliyorum.
Sarıkayalı Seçmenler çocuğu uyuşturucuya alışmış torunu uyuşturucuya alışmış, x partisinden gelen bir koliye üç beş kuruş paraya tamah edip hesap sormuyor, o halde bize de yazıklar olsun.
Oylarımız bizim namusumuz, oylarımızı bir koliye satmayacağız bir ramazan paketine satmayacağız, oy başına verilen zarflar içerisinde paralara satmayacağız. Bunlar bugün sizlere kaşıkla veriyorsa yarın kepçeyle bu paraları sizden çıkartacaklar.
Milyonlarca para harcıyorlar beş yıl boyunca belediye başkanlığı yapan bir kişi ne kadar maaş alıyor toplasan 3 milyonu geçmez peki şu an harcadıkları para ne kadar 10 milyonun üzerinde aradaki 7 milyon TL’yi kimden çıkartacak, senden çıkaracak senden.
Biz gözümüzü açmadıkça partizanca davrandıkça sömürülmeye mahkumuz. Biz partizan olmayacağız biz vatanseveriz. Diğer adaylara bakın Sarıkaya’ya parsel parsel satacağına inanıyorsanız, verdiği paraları sizden çıkaracağına inanıyorsanız ve bunlar da böyle yapacağı kesinse, neden hala o adayları destekliyorsunuz.
Bu kadar araç giydirmeyelim bu kadar araç gezdirmeyelim bu kadar afiş asmayalım bu paraları kaymakamlık kanalıyla birleştirip Sarıkaya’ya fizik tedavi hastanesinin temelini atalım dedim.
Şimdi çıkmışlar Sarıkaya Fen lisesi yapacağız diyorlar ya daha erkek öğrencilere sahip çıkamadınız fizik tedavi yüksek okulunda okuyan erkek öğrenciler dışarılarda kalıyor, daha onlara yurt yapamamışsınız nasıl fen lisesi yapacaksınız. Önce okuyan üniversite öğrencilerine sahip çıkın.
Şimdi birileri çıkmış Sarıkaya’nın abisi Sarıkaya’nın hamisi bugüne kadar ne yapmışlar Yozgat’ta bir sürü siyasi var hepsi de yüksek yerlerde, bakanlık yapan bile var, milletvekilleri var şimdiye kadar Yozgat’a Sarıkaya’ya ne yapmışlar, siz bu memlekete ihanet edenlersiniz abilik değil haramlik yaparlarsınız.
Bunları dillendirelim arkadaşlar, kimse siyasiler milletvekilleri geldiği zaman önünü iliklemesin, aman vekilim aman bakalım demesin yapılmayan hizmetleri yüzlerine vursunlar, abilik yapıyorlarsa Sarıkaya’ya hizmet yapsınlar. Biz bu siyasilere halkın önünde düğmesini iliklemeyi öğretmemiz lazım.
Onlar bize hizmet etmek için seçildiler biz onların önünde eğmeyeceğiz biz dik duracağız onların önünde.
Bugün belediyede 450 kişi çalıştığı söyleniyor hiçbir aday da çıkıp bunu yalanlamıyor diğer aday da bunu dillendirdi şu kadar personel çalışıyor bu kadar kart memuru çalışıyor, çıkın bir açıklama yapın bunlar yalan deyin diyemiyorlar.
Şimdi bir hesap yapalım belediyede ortalama 450 kişi çalıştığını düşünelim Ömer bey giderayak bütün personeli sendikalı yaptı, bir kişi de yaklaşık 40.000 TL maaş alıyor bunun Özlük hakları, sigorta gideri ortalama 50.000 TL’ye mal oluyor. 450 personel aylık 22.500.000 tl para yapıyor eee belediyenin iller bankasından aldığı aylık para ise 8 milyon TL aradaki fark ne oldu. Nereden ödüyoruz bunu, emlak vergisinden, çöp vergisinden, su parasından ödeniyor da bundan sonra belediye personeline maaş da verilemeyecek. Ne olacak bundan sonraki gelen belediye başkanı batık bir belediye alacak. Bir çıkıp bunu açıklaması gerekiyor diye düşünüyorum.
Şimdi bakıyorum belediye personeli mitinglere zorunlu tutulmuş mecburen katılıyorlar, diğer partiye bakıyorum kamu çalışanları mitinglere geliyor, onlar da zorunlu tutulmuş, aman bir miting yapılacak okulları tatil edelim. Şimdi biz bunları yapıyorsak çocukların eğitiminden önemli görüyorsak bu siyasiler kim. Bizim seçtiğimiz, bizim yöneticiliğe atadığımız insanlar biz bunların ayağına gitmeyeceğiz, onlar bizim ayağımıza gelecek. Sarıkaya’ya yatırım almak için bütün siyasi partiler birleşecek şurada bir Roma hamamımız var harabeye döndü. Kazı çalışmaları durduruldu etrafı ucube bir Kayseri taşıyla örüldü, yapılan binalar Çürük çıktı belediye arsaları satıldı geriye ne kaldı bunları sorgulayalım.
Cumhuriyet Halk Partisi Sarıkaya Belediye Başkan adayı sonraki konuşmalarında Ak Parti’ye yüklenerek bir sürü proje için bakanlıklardan söz aldık diyorlar yarın seçimlerden sonra hiçbir projelerini alamayacaklar şeklinde konuştu. Haber Yasemin Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.