Anasayfa / Güncel / Asfalt Dediler Çakıl Çıktı

Asfalt Dediler Çakıl Çıktı

Asfalt Dediler Çakıl Çıktı

Sarıkaya Belediyesi’nin ilçede gerçekleştirdiği çalışmaları Şekerpınar mahallesine döktüğü asfalt daha çok çakıla benziyor. Yağan yağmur ile Şekerpınar mahallesinde yapımı tamamlanan asfalt çalışması yağmur suyu ile üzerindeki çakıl taşlarının gitmesi ve çukurların doldurulmadan, zeminin düzeltilmeden yapıldığı gün yüzüne çıktı. Hafif bir yağmur yağışı sonrası yolun bu hale dönmesi vatandaşta korku yaratıyor. Kışın ne olacak? En ufak bir yağmurda bu hale gelen yol kışın ne hale gelir!

Yol kenarları asfalttan kopan çakıllarla doluyken, vatandaşlar, “Bu nasıl asfalt” ifadeleriyle tepkilerini gösterdiler. Vatandaşlar Şekerpınar mahallesinde ayakları ile asfaltta dokunduklarında açılmalar olduğunu belirterek, “Böyle dağınık zemin olur mu? Bunu asfalt diye döktüler ama anlaşılan o ki bu silindir ile sıkıştırılma bile yapılmamış çakıl. Bu nasıl olur, tamam yol bozulur çukur oluşur ama böyle malzeme kullanılır mı? Kışın Greyder kar kürese asfalt olduğu gibi çıkıp gidecek, eğer yağmur suları akıntı yapsa demek yoldan eser kalmayacak. Bunun sorumlusu kim, diğer mahallelerde de asfaltta sıkıntıları var. Biran önce sıkıntılarımız giderilsin.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.