Anasayfa / Güncel / ATEŞ GİBİ DÜŞTÜ

ATEŞ GİBİ DÜŞTÜ

İYİ Partiden Sarıkaya Belediye Başkanlığı adaylığını açıklayan Vahit Ateş
Sarıkaya gündemine ateş gibi düştü.

İyi Parti Sarıkaya Belediyesi Belediye Başkanlığını açıklayan Eğitimci Vahit Ateş yöre haber gazetesini ziyaret ederek deneyimli gazeteci Mustafa Tek ile bir süre sohbet ettikten sonra Belediye Başkanlığına adayım dedi.
Vahit Ateş Sarıkaya doğumlu olup ilçe halkı tarafından da sevilen sayılan köklü bir geçmişe sahip.
Özellikle ülke genelinde yüksek devlet adamları ile bir çok arkadaşlığı ve çevresinden dolayı çoğu siyasi’nin çözemediği, Sarıkayalı’nın menfaatine olan konuları çözdüğü bir çok Sarıkayalı tarafından biliniyor.
Vahit Ateş’in öz geçmişi kısaca şöyle; 1968 yılında Sarıkaya da doğdu, ilköğretime Sarıkaya Namık Kemal ilköğretim Okulu’nda tamamladı ortaokulu Sarıkaya lisesinde okudu, lise öğrenimini Konya Atatürk sağlık meslek Lisesi’nde tamamladı, 1987 yılında Bitlis’te sağlık memuru olarak göreve başladı, 1990 yılında yüksek öğrenim için Erzurum’a gitti, yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra Boğazlıya Cemil Çiçek sağlık meslek lisesinde öğretmen olarak göreve başladı, 1995 yılında idareciliğe başladı, 1996 yılında askerliğini yaptı daha sonra tekrar idarecilik görevine devam etti. Dernek, sivil toplum kuruluşları ve bir çok sosyal faliyetler de görev yaptı. Salı günü ise belediye başkanlığı adaylığı için görevinden istifa ederek belediye başkanlığı adaylığını açıkladı.
Vahit Ateş gazetemize yaptığı açıklamada; “Edebin, Adabın Ahlakın ve şeffaflığın egemen olduğu bir yönetim anlayışı içerisinde ekip ruhuyla çalışan Özü sözü bir belediyecilik anlayışı ile bu yola çıktım” diyen Vahit Ateş iyi partiden Sarıkaya belediye başkan adayı olarak çalışmalarına başladı.
Vahit Ateşe çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.