Anasayfa / Güncel / BEYAZIT MAHALLESİNE YENİ CAMİİ YAPILACAK

BEYAZIT MAHALLESİNE YENİ CAMİİ YAPILACAK

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel yeni bir camii inşaatı için kolları sıvadı. İlçemiz beyazıt Mahallesinde yapılması planlanan caminin arsasını Turan Şimşeker bağışladı.
Sarıkaya Belediyesi, ilçede hayırsever Turan Şimşeker tarafından bağışlanan arsa üzerine cami inşaatının temelini önümüzdeki günlerde atacak.
Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, hayırsever Turan Şimşeker ile birlikte arsa bağışı yapılan alana yapılacak olan cami projesini inceledi. Başkan Açıkel, Beyazıt Mahallesi’ne planlanan cami inşaatının yakın bir zamanda başlayacağını vurguladı.
Sarıkaya Belediye Başkan Ömer Açıkel yaptığı açıklamada, hayırseverlik duygularıyla ön plana çıkan Turan Şimşeker’in bağışladığı arsa üzerinde yükselen cami projesine değindi. Sarıkaya’nın dini ve kültürel hayatına önemli bir katkı sağlayacak olan bu projenin inşaatının yakında başlayacağını belirtti. Bu hayırsever katkısının ilçenin manevi atmosferine olumlu bir etki yapacağını ifade eden Başkan Açıkel, Sarıkaya halkının da bu tür desteklerle bir araya gelerek güzel işler başardığını vurguladı. Cami inşaatının tamamlanmasıyla Beyazıt Mahallesi’nin ibadet ihtiyacının daha iyi şekilde karşılanacağını ifade etti. Yöre haber gazetesi olarak Turan Şimşeker’i kutluyoruz. Yapığı Hayrı Allah kabul etsin.
Haber Ö.Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.