Anasayfa / Güncel / BİR RAMAZAN’DA BÖYLE GEÇTİ

BİR RAMAZAN’DA BÖYLE GEÇTİ

11 Ayın sultanı mübarek Ramazan ayı tüm İslam âlemine veda ederek sona erdi. Gönüllerimiz buruk ama bir o kadarda sevinçli, dini duyguların hat safhaya çıktı ramazan ayı, Ramazan bayramı ile taçlanarak son buldu.
Başta Sarıkaya Kaymakam Samet Serin Ramazan ayı süresince elinden geldiğince şehit aileleri gazilere ramazan ayında yalnız bırakmayarak iftar sofralarında onlara eşlik etti.
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel depremzedelerin Ramazan’da mağdur olmamaları için vatandaşın yardımıyla iftar sofraları hazırladı. Açıkel gerek deprem bölgesinde gerekse ilçemizde depremzedelere iftarların da eşlik etti.
Sarıkaya halka ramazan bayramı öncesinde arife günü kabir ziyaretleri’ne giderek geçmişlerine dua etti. Kabir başında Yasin’i şerifler Kuranı Kerim’den ayetler ve dualar eden Sarıkaya halkı geçmişlerini yâd etti.
Sarıkaya halka ramazan oruçlarını tuttuktan sonra teravih namazına büyük önem göstererek akşamları teravi namazında camilerde doldu taşırdı. İftardan sonra bayanların da yoğun katılım gösterdiği camilerde kılınan teravih namazlarında müminler Ramazan ayının feyzi, rahmeti ve bereketinden en iyi şekilde faydalanmaya çalışırken, oruç tutan ve tutmayan birçok minik beden camilere akın etti. Sarıkaya da bayram namazı sabah saat 6:25’te kılındı. Namazdan önce Sarıkaya Müftüsü Zühtü Elveren vaaz vererek bayram namazının nasıl kılındığını Sarıkayalı müminlere tarif etti. Müftü Elveren ayrıca Ramazan bayramını en iyi şekilde nasıl geçirileceğini de Sarıkayalar müminlere anlattı. Müftü Elveren Ramazan Bayramını tarif ettikten sonra camiye dolduran Sarıkaya halkı bayram namazını kıldı. Vaazdan sonra İlçe Müftüsü Zühtü Elverin çağrısı ile Sarıkaya halka camide bayramlaştı. Daha sonra Sarıkaya halkı kabristanlara giderek vefat eden aile büyüklerini ziyaret ederek onların da bayramını kutladı. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.