Anasayfa / Güncel / BİR YILDIZ DAHA KAYDI

BİR YILDIZ DAHA KAYDI

İlçemizde 5 yıldır görev yapan Sarıkaya İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir Kayseri Melikgazi Müftülüğüne
tayini çıkması sebebi ile ilçemizden ayrılıyor. Müftü Dr. Kandemir ilçemizde görev yaptığı süre zarfında
ilçemize 50 Milyon Liralık hizmet gelmesinde Arslan Payına sahip.

Sarıkaya İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir bu ay sonu tayin olması sebebi ile Dr. Kandemir için ilçemiz Müftülüğüne bağlı sendikalar tarafından bir veda yemeği organizasyon gerçekleşti. Dr. Kandemir ilçemizde 5 yıllık görev süreci boyunca bir çok hizmete imza atmış, bir Sarıkayalı gibi çalışmış, Sarıkaya halkından da taktir toplamış bir Müftüdür. İlçe Müftümüz Dr. Emrah Kandemir adına düzenlenen veda yemeği Beyzade Restororantta gerçekleşti.
Perşembe günü gerçekleşen yemek organizasyonu Kuranı Kerim tlaveti ile başladı. Daha sonra yemek ikramlarından sonra Sarıkaya İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir yaptığı veda konuşmasında şunları söyledi; Sayın İl Müftüm değerli mesai arkadaşlarım öncelikle yoğun programları arasında aramızda olan sayın il müftümüze teşriflerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum ardından bu programı düzenleme nezaketinde bulunan başkanlığımıza bağlı sendika temsilcisi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum Ve bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmadığı için imam hatip arkadaşlarımıza, müezzin kayıtlarımıza Kuran kursu öğreticisi hocalarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Değerli arkadaşlar 29 Eylül 2017 tarihinde başlayan Sarıkaya serüvenimiz haziran 2022 tarihi itibariyle son buldu. Tabi Sarıkaya ya ilk geldiğimiz günden beri biz gideceğimizin bilincindeydik.
Hatta ilk toplantımızda sizlere şöyle bir söz söylemiştim devlet memuriyetinin yapısı icabı bir memur kişi her an gitmeye hazır olmalı. Bu duygunun vermiş olduğu şeffaflıkla, bu duygunun vermiş olduğu nezaket ve zerafetle davranmalı ama inancı gereği oradan hiç gitmeyecekmiş gibi sanki görev yaptığı yerde emekli olacak, oraya yerleşecek çocuklarını orada büyütecek, hatta ruhunu da orda teslim edecekmiş gibi çalışmalı. Oraya köklü projeler üretmeli diye ilk toplantımızda söylemiştim. Değerli arkadaşlar bunun gayreti içerisinde olduk. 5 yıl boyunca sizlerle beraber ilçemizi dini ve hadi hizmetler noktasında en azından kendi ölçeğinde ilk ön sıralara taşımaya başardık. Şükürler olsun arkadaşlar tabi buraya geldiğimizde Sarıkaya ilçemizde bayan hafızlık geleneği yoktu, erkek hafızlık geleneği, kursu yoktu 4-6 yaş kuran kursu sayılarımız yeterli değildi. İlçemizde diyanet işleri başkanlığımızın yayınlarının satış noktası yoktu. Bunlar büyük bir mahrumiyetti. Öncelikli olarak malumlarınız 3 yıl önce ilçemizde bayan hafızlık kursu geleneğini başlatarak tarihe not düşmüş olduk. Şükürler olsun onlar oranın mezunlarını verdiler. Fakat 20 Haziran 2022 tarihi itibariyle yine ilçemizde erkek hafızlık geleneğini başlatarak önemli bir tohumun nümesini birlikte atmış olduk.
Değerli arkadaşlar tabi bu süre zarfında ilçe müftülüğümüzün saygınlık ve itibarını ilçemiz genelinde daha da üst seviyelere taşıdık. Başarmayı birlikte gerçekleştirdik. Bizler ilçemizdeki diğer kamu kurumlarıyla, sivil toplu örgütleriyle, vatandaşlarımızla hemen hemen sıfır sorun yaşadık. 5 yıllık süre zarfında tabi ki küçük problemler olmuştur, olacaktır ama önemli olan hiçbir sorunla karşılaşmamak değil, sorunla karşılaştığınızda bunu nasıl idare ettiğinizdir.
Bizlerde bu mesleği hem halkla olan ilişkilerimizi hem sizlerle olan ilişkilerimizi hem siyasilerle olan ilişkilerimizi hem diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla olan ilişkilerimizi son derece saygı seviyeli nezih bir şekilde yürütmeye gayret ettik. Emin olun bu gün Yozgat ölçeğinde Sarıkaya’mız farklı bir gözle görülmektedir. Bunun en büyük mimarları sizlersiniz, ben en başta sizlere çok güvendim hala da o güvencim devam ediyor. Biz ne yapmışsak birlikte ilçede başarılması zor olan şeyler yaptık. Beraberce hani 2022 yılının değerleriyle ifade edecek olursak belki 5 yıllık süre zarfında ilçemize 50 milyonluk yatırım yaptık.
Arkadaşlar inşallah bizden sonra tüm bu hizmetler daha da ivme kazanarak devam edecek. İnşallah bizim attığımız tohumlar yakın bir tarihte hem ilçemizde hem diğer ilçelerde meyvelerini vermeye devam edecek.
Bizlerde bunu duydukça gördükçe sevincimizi, memnuniyetimizi kat kat artırmış olacağız. Tabi burada sayın il müftümüz ilçemize geldiği gün itibaren gerçekten zatiaileriyle çalışmak büyük şereftir. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum kendileri ilimizin vizyonunu değiştirdiler. İl müftülerinin ilçe müftülerine bakış açılarını değiştirdiler.
Bizim de ilçeler olarak il müftülüğümüze güvenimiz son derece arttı. Hocamızla beraber uyumlu bir şekilde 1 yıl geçirdik. Kendilerine çok istifade ettik. İlçemize her konuda maddi manevi desteklerini aldık ve tekrar sizler adına il müftümüze şükranlarımı arz ediyorum sayın hocamıza. Değerli arkadaşlar, tabi insanoğlu hata ile mağrurdur hatadan beri değildir ari değildir, bizimde idare noktasında belki hatalarımız olmuştur ya da size öyle gözüken taraflarda olmuş olabilir. Çünkü sorumluluk makamı ayrı bir şey, ama elimizden geldiği kadar adil olmaya kolaylaştırmaya her türlü olumlu görüşü desteklemeye gayret ettik hiçbir arkadaşımız arasında ayrım yapmamaya gayret ettik. İlçemizi her noktada saygın hale getirmeye en azından kendimize bakan yönüyle saygın hale getirmeye gayret ettik.
Buradan hareketler ola ki bir kusur etmişsek haklarınızı helal etmenizi istirham ediyorum. Benim bir hakkım olduğunu düşünmüyorum ama bende helal ediyorum. Sizlere inşallah dostluğumuz bakidir, tabi bu memleketin çocuğuyuz memleketim Akdağmadeni olması sebebiyle her zaman ilçemizden gelip geçeceğiz sizlere selam vereceğiz sizlerin güzel haberleri bizleri daha da mutlu edecek.
Dostluğumuz kardeşliğimiz bakidir. Kayseri Melikgazi’de bir kapınızın olduğunu hatırlatmak istiyorum hepinize şükranlarımı arz ediyorum.”dedi.
Müftü Kandemir gazetemize yaptığı açıklamada da Sarıkaya halkın baba çok iyi davrandı. Bende bu yörenin bir evladı olduğum için kendimi Sarıkayalı olarak görüp hizmet ettim. Sarıkaya halkından memnunum. Bu vesile ile Sarıkaya halkından helallik istiyorum. Ben de Sarıkaya halkına hakkımı helal ediyorum. Dedi.
Daha sonra söz alan iki imam Müftü Kandemir hakkında kısa birer konuşma yaptı.
İl Müftüsü Ali Ali Gülden hoca Dr. Emrah Kandemir ile bir yıldır çalışma fırsatı bulduğunu ifade ederek, Kendisinin gayretli çalışmasından dolayı Kayseri Melikgazi müftülüğüne tayin olduğunu belirterek teşekkür etti. Konuşmaların ardından program hediye takdimi ile son buldu.
Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.