Anasayfa / Güncel / BOZKURT GÖREVE BAŞLADI

BOZKURT GÖREVE BAŞLADI

İlçemize yeni bir Emniyet Müdürü atandı. 4. Sınıf Emniyet Müdürü Murat Bozkurt ilçemizde Pazartesi günü mesaiye başladı.
Emniyet Müdürü Bozkurt gazetemize yaptığı açıklamada Sarıkaya halkının sevecen duyarlı ve son derece saygılı ve saygıyı hak eden bir yapısı var. Dedi.
Emniyet Müdürü Murat Bozkurt;  İzmir doğumlu olmasına rağmen aslen Erzurumlu, Müdür Bozkurt gazetemize yaptığı açıklamada şunlara değindi; “1999 polis akademisi mezunuyum 1999 yılında Niğde Emniyet Müdürlüğü’nde göreve başladım, Niğde Emniyet Müdürlüğü’nde bir çok birimde görev yaptım. 2008 yılında Yozgat polis akademisine atandım, Yozgat polis okulunda da dört sene görev yaptım.
2012 yılında Kayseri’ye atandım, Kayseri emniyet Müdürlüğü’nde de asayiş Şube müdürlüğünde cinayet büro amirliği, Strateji geliştirme büro amirliği yaptım, daha sonra  Kayseri Yeşilhisar ilçe emniyet müdürlüğü yaptım, 2019- 2020 arası Düzce emniyet Müdürlüğü’nde polis merkezi amirliği yaptım, daha sonra  Hakkari Yüksekova ilçe emniyet müdür yardımcılığı yaptım, orada üç yıl çalıştım bu sene yaz döneminde Yozgat merkezde göreve başladım orada dokuz şube müdürlüğünde sırayla çeşitli görevlerde bulundum.
Daha sonra Sarıkaya ilçe emniyet müdürlüğü görevi tevdi edildi, pazartesi günü görevime başladım.
Sarıkaya da ilk izlenimleri ise gayet güzel samimi insanlar ile dolu. İlk edindiğim bilgi ise Roma hamamıydı, turistik bir yer olduğunu öğrendim.
Sarıkaya’nın suç oranına baktığımda gayet düşük olduğunu gördüm. İnsanların yaşadığı her yerde olduğu gibi basit suçların olduğunu gördüm. Suçlar sadece fiziki ortamda yapılmıyor artık, sanal ortamı kullanarak yurtdışından dahi suçlar işleniyor. Telefon dolandırıcılığı, sosyal medya dolandırıcılığı bayağı bir çok, Sarıkaya’daki vatandaşlarımızın Sosyal medya ve telefon dolandırıcılığından etkilenmemeleri için il merkezinde broşür yaptırdık. Bu broşürlerin yapımında ben bizzat rol aldım. Rutin kontrollerimiz olduğunda Sarıkayalı vatandaşlarımızı uyararak hazırladığınız broşürleri dağıtıyoruz.
Suçlarla etkilenmemeleri için vatandaşlarımızla yakın ilişkide oluyoruz önleyici polislik ile vatandaşlarımız suçtan mağdur olmadan onları uyarıyoruz.
Ayrıca okullarımızda okuyan öğrencilerimizi gerek asayiş gerek trafik kuralları konularında seminerler vermeyi, onları bilgilendirmeyi düşünüyoruz.
Asayiş olaylarıyla ilgili bilgiler vererek çocuklarımıza daha iyi bir hayata hazırlayacağız. Özellikle milli eğitim müdürümüz ile yakın temaslı olup okullarımızda bilgilendirme toplantıları yapmayı planlıyoruz.
Çocuklarımız daha iyi nasıl yetişir emniyet olarak çocuklarımıza neler verebiliriz onun derdindeyiz.
Sarıkaya’daki esnaflar ile yakın temas içinde olup bizim gözümüzden kaçanları Onlarla istişare ederek, Sarıkaya için neler yapabiliriz, Sarıkaya’yı daha yaşanabilir bir ilçe yapabiliriz diye istişare içerisinde olacağız.
Bizim amacımız Sarıkaya da etkili bir güvenlik hizmeti vermek, bunun için gerek okullarımızda gerek esnafımızla istişare halinde olup Sarıkaya halkına güvenlik açısından en iyi hizmeti verebilmek amacımızdır.”dedi.
Yöre Haber ailesi olarak Sayın Müdürümüze yeni görevinde başarılar diliyoruz. Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKIZ GÖRÜLDÜ

Özellikle Doğu ve Güney Doğu Anadoluda yaşayan Sarıkız örümceği ilçemiz ve bağlı köylerinde de görünmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.