Anasayfa / Sarıkaya / ÇEVRE YOLUNU YAPTIRACAK BABAYİĞİT ARANIYOR

ÇEVRE YOLUNU YAPTIRACAK BABAYİĞİT ARANIYOR

Sarıkaya Güneyi Kuzeye bağlayan bir yol. Alternetif yo da yok, ama nedense Sarıkaya’ya bir çevre yolu halen yapılmadı. İlçemiz içerisinde ağır vasıtalar hızla gelip geçiyor, çoğu zamanda trafiği tıkıyor.  Sarıkaya Güneyi Kuzeye bağlayan bir yol. Alternetif yo da yok, ama nedense Sarıkaya’ya bir çevre yolu halen yapılmadı. İlçemiz içerisinde ağır vasıtalar hızla gelip geçiyor, çoğu zamanda trafiği tıkıyor.

BİNALARA ZARAR VERİYOR.

İlçemizde çevre yolu olmadığı için ağır vasıtalar şehir içerisinde hızlı bir şekilde geçiyor. Tonajlı araçlar hızlı bir şekilde şehir içinden geçerken hız kesmek için yol paralel döşenen şeritlerden geçiyor ve aracın aksları havalanıp tekrar asfalta vurunca yol kenarındaki binaları sallıyor. Deprem etkisi yaratarak binaların yıpranmasına sebep oluyor.

AŞIRI SÜRETLİLER

Tonajlı araçlar Şehir içinden geçerken hız kesmiyor. Bu yüzden trafik için tehlike arz ediyor. Şehir içi sayılacak Turkuse petrol önünde bir trafik ışığı ve kavşak olmalı. Şehir içinden geçen araç merkezden sonra ya terminal çıkışına ya da İmam hatip lisesi’nin olduğu yerde ışık ve kavşakla tekrar hızı azaltılmalı. İmam hatip lisesinin önüne konacak bir kavşak ve trafik ışığı Sorgun tarafından gelen ağır vasıtanın yavaşlamasına hatta durmasını sağlayacağından şehir içerisinden yavaş geçmesini de sağlar. En yakından sonruna bakarsak Şehire girmeden önce Sarıkaya tarafından veya Yozgat tarafından sogurna gren ağır vasıtalar trafik ışıkları sayesinde yavaşlıyor veya duruyor. Bu tür ağır vasıtalar hemen hızlanamayacağından şehir içerisinden yavaş geçer.

EKONOMİYE KATKISI YOK

Sarıkaya Şehir içerisinden geçen  ağır vasıta durup ta yemek yemiyor veya durup bakkaldan bir sigara almıyor, zaten durupta alamaz şehir içerisinde duracağı alan yok. Nevzat şener bulvarı üzerinde her zaman küçük araçların yol kenarında bir sıra araç parkı var.  Ağır vasıta dursa trafik kitlenecek. Bu yüzden ekonomiye de bir katkısı yok.

TRAFİĞİ TIKIYOR.

Geçen yıl bir ağır vasıta trafik ışıklarında arızalandı. Trafik felç ışıklardan Pazar yerine kadar araç kuyruğu. Pazartesi günü ise konvoy halinde 4 ağır vasıta ışıklara takıldı. ışıkyanıp araçlar hareket edene kadar tekrar kırmızı bir daha kırmızı ya yakalanınca trafik yine felç Pazar yeri girişine kadar çift sıra araç kuyruğu.

AĞIR VASITA CAN ALIYOR

Geçmiş zaman Tarfik ışıklarında duran ağır vasıta önünden geçen yaşlı bayanı görmedi ve hareket etti çevredekilerin bağırması ve aracın önüne geçmesi ile araç durdu fakat bayan tekerlerin altında can verdi. Hızlarını yavaşlatmadan geçen ağır vasıtalar yan yollardan çıkan araç ve çocukları fark etseler dahi kaza yapıyor sebebi ise fren mesafesi aracında 40-50 ton olduğunu düşünürsek bu mesafe daha da artıyor ve kaza kaçınılmaz.  Bu saydığımız sebeplerden dolayı ilçemize acilen çevre yolu yapılması şart. Kimsenin arsasını tarlasını düşünmeye gerek yok 18. Madde ise 18. Madde yoksa istimlak ama ortada can var bir an önce çevre yolu için güzergah belirleyip yapmak gerekir. Şimdiki güzergah maliyetli geliyorsa alternatif yerler var çevre yolu bir üst taraftan çiğdemoğlu mevkiinden de geçebilir. Haber M.Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.