Anasayfa / Güncel / CHP SEÇİM KARARGAHI AÇILDI

CHP SEÇİM KARARGAHI AÇILDI

CHP Grup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır “size bir şeyin de sözünü veriyorum, altyapı yol greyder, dozer ihtiyaçları var Sarıkaya’nın bütçesi yetmiyor, benim yanıma gelecek Berkay onu İstanbul’a götüreceğim, onu Ankara’ya götüreceğim onun gücünün yetmediği yerde Türkiye’de ki Büyükşehirlerimiz gerekeni yapacak söz veriyorum. Gençlere güvenin bu toprağın çocuklarına güvenin çünkü biz onlara güveniyoruz dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıkaya Seçim iletişim merkezinin açılışına CHP Grup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın katılımıya gerçekleşti. Açılışta Sarıkaya Chp ilçe başkanı Mustafa Yalçın’ın açılış konuşması ile başladı. Daha sonra Chp Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar bir konuşma yaptı. Yaşar’ın konuşmasından sonra Sarıkaya chp Belediye Başkan Adayı Berkay Apsalmış bir konuşma yaptı. Apsalmış konuşmasında; “Değerli Sarıkayalar değerli CHP’ye gönül vermiş partilerimiz. Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Biz iki ay önce yola çıkarken Sarıkaya’nın kronik sorunlarını bilerek yola çıktık. Ve çıkarken şunu dedik üretim ve istihdam seferberliği başlatacağız çünkü bildiğiniz gibi Sarıkaya’mız bir zamanlar il olma yolunda ilerlerken bugün köy olma yolunda ilerleyen bir ilçe oldu neredeyse kasaba haline geldi, yıllardır sizlere ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler. Artık Cumhuriyet Halk Partisi var Cumhuriyeti kuran cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan bir parti var artık. Sarıkaya da Cumhuriyet Halk Partisi var bundan sonra size kimse ölümü gösterip sıtmayı tercih ettirmeyecek.
Sizler eğer bundan sonra bize destek verdiğiniz sürece Sarıkaya’yı tekrar o şaşalı günlerine döndüreceğiz. Hep birlikte bunu başaracağız. Bu soğuk havada hepiniz geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ben içinizden biriyim belediye başkanı seçildiğimde hepinizin tek tek yanına gelip çayını içeceğim tekrar buraya kadar geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum”. dedi.
Daha sonra Grup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır bir konuşma yaptı. Başarır; “Bu gün burada siyaset bilimci yüksek lisans yapmış bir arkadaşımız Berkay Apsamış başkan adayımız var. Biz gençlere genç kardeşlerimize inandık onlara güvendik o yüzden de Sarıkaya’nın bu genç kardeşimize inanmasını güvenmesini rica ediyorum.

 

Biz her gittiğimiz yerde soruyoruz Sarıkayada da soralım 10.000 TL emekli maaşıyla geçiniyormusunuz evi kirada olanlar bir aylık maaşıyla ancak bir aylık kirasını ödeyebiliyor. 2002 yılında emekliler maaşlarıyla ne kadar et yumurta ekmek alabiliyorsa bugün maaşlarıyla o zaman aldığının dörtte birini anca alıyor. Emekliler Geçinmeyi bırakın sağlıklı beslenmeyi bırakın açlıkla imtihan oluyor. 2002 yılında emekli maaşıyla 1100 ekmek alırken şimdi 1200 ekmek alıyor yani emekliye kuru ekmek ile avutacaklarını zannediyorlar. Etini sütünü zeytin yağını peynirini alamıyor emekli sağlıklı besleniyor.
Artık takım tutar gibi parti tutmayın emekliler işçiler bu hükümet sizi üzüyorsa siz de yere seçimlerde bu hükümeti üzün onlara bir ders verin. Sözlerime burada son verirken size bir şeyin de sözünü veriyorum altyapı yol greyder dozer ihtiyaçları var Sarıkaya’nın bütçesi yetmiyor, benim yanıma gelecek Berkay onu İstanbul’a götüreceğim onu Ankara’ya götüreceğim onun gücünün yetmediği yerde Türkiye’deki Büyükşehirlerimiz gerekeni yapacak söz veriyorum. Gençlere güvenin bu toprağın çocuklarına güvenin çünkü biz onlara güveniyoruz dedi. Daha sonra hep beraber Sarıkaya esnafına ziyarette bulundular ziyaretten sonra program sona erdi.
Haber Özge beker

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.