Anasayfa / Güncel / ÇOK OKUYAN İSTANBULA GİDER

ÇOK OKUYAN İSTANBULA GİDER

Geçtiğimiz hafta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bir kampanya başlatılmıştı. Kampanyanın amacı; Çok Okuyan Çok Gezer Projesi, İlçemizde öğrenim gören lise 9, 10, 11, ve 12. Sınıf öğrencilerine; dini, tarihi, kültürel ve ahlaki değerlerimizin kitaplar ile kazandırılması ve pekiştirilmesi amacıyla hazırlanmış bir projedir.
Proje ile Türk yazarlar tarafından kaleme alınmış ve farklı değerlerimizi işleyen kitapların öğrencilerimiz tarafından okunması sağlayarak dini, tarihi, kültürel ve ahlaki değerlerinin farkında olan ve gündelik yaşamda bu değerlere riayet eden öğrenciler yetiştirmektir. Proje kapsamında okunan kitaplardan sınav olacak öğrencilerimiz içerisinden ilk 30’a giren öğrenciler İstanbul gezisi ile ödüllendirilecekler.
Müdür Yoldaş; projemizin tüm finansmanı hayırseverler tarafından karşılanacak. Şimdiden maddi manevi destek veren hayırsever Sarıkayalı hemşehrilerimize teşekkür ederiz. İlçemizin gençlerinin eğitiminde bizlere destek olan proje üreten tüm milli eğitim personelimize de teşekkürü borç bilirim. Projemizin yavrularımıza hayırlı olması diliyorum.”demişti.
Hayırseverler kitapları gönderdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre; Çok Okuyan Çok Gezer Projesi kapsamında hayırseverlerimiz tarafından tedarik edilen kitaplar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş tarafından Lise okul müdürlerine teslim edildi. Kitaplar teslim edilirken bir açıklama yapan Müdür Yoldaş; “Projemizin hayırlara vesile olmasını temenni eder, kitapların temini noktasında destek veren Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yazır , Durak Arkan , Yusuf Coşan , Rıfat Duran, İstanbul Yozgatlılar Federasyon Başkan Vekili aynı zamanda İstanbul Sarıkayalılar Federasyon Başkanı Tarık Şahin beylere ve yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederim.”dedi. Ardından kitaplar okul müdürlerine teslim edildi.
Projenin nasıl ilerleyeceği ve ayrıntılarının konuşulduğu bir toplantı da Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşti. Müdür Yoldaş toplantıda yaptığı konuşmada; Valiliğimiz riyasetinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen ESER projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan ÇOK OKUYAN ÇOK GEZER projesi komisyonu ile toplantı yaptık. Toplantıya İlçe Müftümüz Zühtü Elveren de katılım sağlayarak değerli görüşlerini bizlerle paylaştı. İlçemizde liseler arası gerçekleştireceğimiz kitap okuma yarışmasının ayrıntıları toplantıda kararlaştırıldı. Toplantıya katılan müftümüze, idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederim.”dedi.
Bizde İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş başta, projeye destek veren Milli Eğitim personeline teşekkür ediyoruz.
Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.