Anasayfa / Güncel / COVID-19 ALDIĞIMIZ TEDBİRLERDEN GÜÇLÜ DEĞİL

COVID-19 ALDIĞIMIZ TEDBİRLERDEN GÜÇLÜ DEĞİL

Sarıkaya ilçe Kaymakamı Selami Işık İlçemizde göreve başladığı günden bu güne Covid-19 belası ile yakından uğraşıyor. Adeta Savaşta ön safta çarpışan bir komutan gibi denetimlere bizzat katılıp köy kasaba cadde cadde gezerek vatandaşları uyarıyor. Kaymakam Işık haftada en az 3 gün toplu olarak vatandaşların yoğun alışveriş yaptığı iş yerlerini ve özellikle yeme içme yerlerini sık sık denetleyerek, iş yeri sahiplerini uyarıyor. Kaymakam Işık iş yerleri ziyaretlerinde çalışanların maske ve el hijyenlerine özen göstermelerini istiyor. Yeme içme yerlerinde HES kodu sorgulama yapılmasını özellikle isteyen Kaymakam Işık, lokanta Pastene ve çay ocaklarındaki doluluk oranlarının %50 yi geçmemesi kuralına uyulmasını istiyor. Lokanta çay ocağı ve pastanelerdeki masaların arasındaki mesafenin kurallara uygun olması gerektiğini de sık sık belirten Kaymakam Selami Işık Covid-19 aldığımız tedbirlerden güçlü değil diye de sürekli vurgu yapıyor.
Kaymakam Selami Işık, Cuma günü yine denetimdeydi. Kaymakam Işık beraberindeki heyetle birlikte ilçemizde faaliyet gösteren iş yerlerinde denetimlerde bulundu.
Denetim kapsamında; İlçemizde bulunan lokanta, kafeterya, market, pastane ve fırınların girişte %50 kapasite HES Kodu Sorgulanması, masa düzeni 2 kişilik olması ve Maske-Mesafe-Temizlik hususları denetimleri yaptı. Kaymakam Işık yine iş yeri sahiplerine ve çalışanlarına uyarılarda bulunarak sözlerini yineledi. Kaymakam Işık “Unutmayın koronavirüs, alacağımız tedbirlerden güçlü değildir. Sağlık İçin Lütfen hayatımızın her alanında Temizlik, Maske, Mesafe kurallarına uyalım, sağlıklı kalalım.”dedi.
Kaymakam Selami Işık sadece ilçe içerisinde denetim yapmıyor. Her fırsatta köylere de giden Kaymakam Işık köy ziyaretleri kapsamında Kadıgüllü köyü Kur’an kursu ve Şehit Halit Aksu İlköğretim Kurumunu ziyaret etti.
Kaymakam Selami Işık, Kadıgüllü köyünde bulunan Kız Kur’an kursunu ziyaret ederek eğitim gören öğrencilerle bir süre sohbet ederek, Kurs yetkililerinden yapılan faaliyetler hakkında bilgi alarak, emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti. Burada yine koronavirüs hatırlatmalarında bulunarak öğrenci ve öğretmenlerin dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.
Daha sonra Kaymakam Selami Işık, Şehit Halit Aksu İlköğretim Kurumuna geçerek okul yöneticilerinden yürütülmekte olan eğitim öğretim faaliyetleri ve pandemi nedeniyle uygulanmakta olan tedbirler hakkında bilgiler aldı.
Kaymakamımıza köy ziyaretleri sırasında Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Coşkun Uslu, Özel İdare Müdürü Adnan Arslan, Milli Eğitim Müdürü Abdullah Arkan, Milli Eğitim Şube Müdürü Ağah Ayhan, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl ve Köy Muhtarı Yunis Demir eşlik etti. Kaymakam Işık köylerde en büyük görev muhtarlara düşüyor diyerek özellikle muhtarların dikkatli olmalarını belirterek, köy odaları ve köylerde toplu olarak misafirlik ve çeşitli organizasyonların ertelenmesini istedi.
Haber Ö.Beker

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.