Anasayfa / Güncel / CUMHURİYETİMİZİN 99. YILI KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN 99. YILI KUTLU OLSUN

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinlik ve törenlerle kutlandı.
İlk tören 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunumu ile gerçekleşti.
28 Ekim Cuma günü Hükümet Konağı Bahçesinde düzenlenen çelenk sunma törenine; Kaymakam Samet Serin, Belediye Başkan V. Ahmet Hakan Çetin, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaymakam Samet Serin ve Belediye Başkan V. Ahmet Hakan Çetin’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla tören sona erdi.
Daha sonra Kaymakam Serin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında tebrikleri makamında kabul etti.
Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen tebrikatta Kaymakam Serin, İlçe Protokolünün, Siyasi Partilerin, Stk’ların, ve vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

İklinci tören ise; Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü kapalı spor salonunda halkla iç içe, coşkulu bir şekilde gerçekleşti.
Kaymakam Samet Serin ve Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel alanda bulunan Sarıkayalı’ların Cumhuriyet Bayramını kutlamasıyla başlayan programı, saygı duruşu ve istiklal Marşının okunması ile devam etti.
Daha sonra Kaymakam Samet Serin, törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
İlçemizde eğitim gören öğrenciler tarafından yapılan yöresel halk oyunları, okulların hazırlamış oldukları gösteriler ve şiirler büyük bir beğeniyle izlendi.
Program öğretmen ve öğrencilerin yaptığı geçit töreninin ardından son buldu.
Törene Kaymakam Serin ile eşi hanımefendi Şefika Serin, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Cumhuriyet Savcısı Elvan Uzunöz, Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Şemsinnur Göçer, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl, Emniyet Müdür V. Süleyman Çetin, Siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, gaziler, şehit yakınları, mahalle muhtarları, öğretmen, öğrenciler ve 7’den 70’e Sarıkayalı vatandaşlar katıldı.
Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin sosyal meday hesabından paylaştığı Cumhuriyet Bayramı Mesajı ise şu şekilde yer aldı; Bugün geçmişimizden aldığımız güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin Karakterine ve Geleneklerine En Uygun İdare” olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. Yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.
Çağdaş yönetim biçimlerinden biri olan ve demokrasiyi bağrında geliştirebilen en iyi sistem olan Cumhuriyet, kişi hak ve özgürlüklerinin en iyi biçimde güvence altına alınabildiği bir sistemdir.
Sadece Anadolu coğrafyasının değil, belki de insanlık tarihinin en haksız işgallerinden birini bertaraf etmek için; Anadolu’nun dört bir yanında din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı olmaksızın başlatılan İstiklal mücadelemizin bize bıraktığı en önemli miraslardan biri kuşkusuz ki 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet’tir.
Binlerce yıllık şanlı tarihimiz boyunca, her dem yeniden doğuşlara imza atmış olan, başta; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere şanlı ecdadımızı, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, rahmet; minnet ve şükranla yâd ediyor,
Sarıkayalı hemşerilerimin, yarınımız, umudumuz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, esenlikler diliyorum.”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.