Anasayfa / Sarıkaya / DOĞALGAZ’DA PROJE TAMAM

DOĞALGAZ’DA PROJE TAMAM

İlçemize Doğalgaz’ın gelmesi için somut adımlar atılmaya devam ediyor. En son doğalgaz boru hattının proje etüdü tamamlandı ve doğalgaz’ın ilçemize gelmesi için geçilecek yerler ve hattın yönü belli oldu.
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel doğalgaz’ın ilçemize gelmesi için döşenecek ana boru hattının güzergahı belli oldu müjdesini verdi.
Doğalgaz ana boru hattı Sorgundan ilçemize gelerek çiğdemoğlu mevkiinden Akdağmadeni ilçesine gidecek. Biz de Çiğdemoğlu mevkiinden doğalgazı ilçemize alacağız. Dedi.
Açıkel; “doğalgaz güzergahı’nın; Sorgun dan başlayıp, Mansuroğlu çiftliği köyü arkasından geçip, oradan inevi ve bağlıca arazisinden geçecek. Oradan Sarıkaya Ayakkabı Fabrikası karşısındaki seranın olduğu bölgeden Karayakup sınırlarına geçeceğini buradan da Akdağmadeni ilçesine gideceğini bildirdi. Sarıkaya ya ise çiğdemoğlu mevkiinden dağıtılacağını bildirdi. Güzergah çalışmalarının bittiğini ve imzaların atıldığını bildiren Açıkel şimdi de boru hattının ihalesinin yapılıp bir an önce ana hattın döşeme işlemine geçileceğini sözlerine ekledi. BOTAŞ boru hattının geçeceği yerlerin kamulaştırma işlemine başladı diyen Başkan Açıkel gazetemize şu açıklamaları yaptı. Acele bir kamulaştırma işlemi yapılacak. Kamulaştırma işlemi yapıldıktan sonra 6 ay gibi bir sürede ihaleye hazır hale gelir. Hat döşeme işlemi ise 6 ay kadar sürer diye düşünüyorum. Hat döşeme işlemi tamamlanıp ana hat Çiğdemoğlu mevkiine geldiği anda ise hattın ilçeye dağıtımı için ihale yapılır ve ilçemiz doğalgaza kavuşur diye umuyorum. Bu süre azalabilirde arta bilirde ama konunun takipçisi olacağız. En kısa zamanda ilçemize doğalgazın gelmesi için elimden geleni yapacağım. Dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ANNELER GÜNÜ PROGRAMI
COŞKULU BİR ŞEKİLDE YAPILDI

Sarıkaya Belediyesi geçtiğimiz hafta Cuma günü Sarızeybek Kültür Merkezi’nde Anneler Günü programı düzenledi. Düzenlenen program …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.