Anasayfa / Güncel / DÜN DİMDİK DURDUK, BUGÜN DE DİMDİK DURACAĞIZ

DÜN DİMDİK DURDUK, BUGÜN DE DİMDİK DURACAĞIZ

Cesur’un ilk mitinginde çok sayıda Sarıkayalı dinledi. Dikkat çeken hususlardan bir tanesi de köylerden
ve çeşitli ilçelerden katılımın olmadığı halde bu kadar kalabalık bir miting olması gözlerden kaçmadı.

31 Mart Yerel seçimlere az bir zaman kala ilçe merkezinde mitingler başladı. Sarıkaya Belediye Başkan Adayı Duran Cesur, seçim irtibat bürosundaki akşam toplantılarına açık hava mitinglerini de ekledi. Cesur’un ilk mitinginde çok sayıda Sarıkayalı dinledi. Dikkat çeken hususlardan bir tanesi de köylerden ve çeşitli ilçelerden katılımın olmadığı halde bu kadar kalabalık bir miting olması gözlerden kaçmadı. 31 Mart Yerel seçimlere az bir zaman kala ilçe merkezinde mitingler başladı. Sarıkaya Belediye Başkan Adayı Duran Cesur, seçim irtibat bürosundaki akşam toplantılarına açık hava mitinglerini de ekledi. Cesur’un ilk mitinginde çok sayıda Sarıkayalı dinledi. Dikkat çeken hususlardan bir tanesi de köylerden ve çeşitli ilçelerden katılımın olmadığı halde bu kadar kalabalık bir miting olması gözlerden kaçmadı. Ak Parti’nin belediyecilik anlayışının özünde şeffaflık, halka hizmet, değişim, gönüllere dokunma ve tevazu sahibi önceliği olduğunu söylene Ak Parti Sarıkaya Belediye Başkan Adayı Duran Cesur, “Halka hizmet hakka hizmettir. Hizmet belediyeciliğini Sarıkaya’mızda hep birlikte gerçekleştireceğiz.”

BELEDİYE BAŞKANI OLURSAN NE YAPARSIN!

“Yol yaparsın, kaldırım yaparsın, çöpleri toplarsın, minibüsleri çalıştırırsın, herkesi bir yerden bir yere taşırsın. İlçene yeni projeler yapar, yeni vizyon ortaya koyarsan, ilçenin çehresini değiştirirsin, güzelleştirirsin. Derler ki sana başkan çalışıyor, çalışmak görevindir zaten.”

MESELA İLÇENE KAR DÜŞTÜ!

“Soğuktan üşüyenleri düşünüyorsan başkansın, onları ısıtmak için sokak sokak arıyorsan başkansın, aç ve açıkta birilerini düşünüyorsan başkansın, okul zamanı montsuz yardıma ihtiyacı olan çocuklarda oluyor eğer onları düşünüyorsan başkansın, bir merhabaya bir selama ihtiyacı olan insanları düşünüyorsan başkansın. Tencere kaynamayan ocakları düşünüyorsan başkansın. Sıcak bir tas çorba içmeyenleri düşünüyorsan başkansın. Yardıma muhtaç insanları düşünüyorsan başkansın. Gönüller yapıp, gönülleri kazanınca Sayın Başkanım değil, Benim Başkanım olursun, Duran Cesur olursun.”

BELEDİYE İŞİ GÖNÜL İŞİ GÖNÜLLERE TALİBİYİZ

“ Görüş fikri ne olursa olsun yaratılanı severi yaratandan ötürü. İlçemizi el ele vererek daha fazla kalkındırmalıyız. Bu ilçe bizim. Benim bu ilçe için bir hayalim var. Bizim kazanmamı gönül belediyeciliğiyle kibirlenmeden, böbürlenmeden, ayaklarımızın üstüne basarak, makama gelecek olmamızdır. Alacağımız oyların sorumluluğuna sahip çıkacağız. Belediyeciliğimizde, soruların çözümünde işi sahiplenecek bir yönetim kadrosu oluşturacağız. Bunun için devletimizin Ak Parti iktidarımızın her türlü imkanından faydalanacağız.”

HİZMET BİZİMLE MÜMKÜN HİZMET BİRLİKTE MÜMKÜN

“Güneş enerjisi projeleri oluşturarak belediyemizin enerji ihtiyacını karşılayacak, belediyemize ek gelir sağlayacağız. Böylece vatandaşlarımıza daha ucuza hizmet vereceğiz. İlçemizi daha yaşanılır daha güzel bir hale getirmek için Sarıkaya belediyemizi güçlendireceğiz. Camii kebir ve ziraat bankası arasında Roma Hamamı görünümlü üst geçit yapacağız. Halkımızın yaşantısını güzelleştirecek ve kolaylaştıracağız. Belediye olarak tek başına karar almayacak toplumun verilen hizmetlerden razı olmasını sağlayacağız. Halkımın taleplerine ve ihtiyaçlarına cevap vereceğiz. Bu doğrultuda ‘Ak Masa’ danışma hattı kuracağız. Böylece yöneten ile yönetilen arasında birlik ve beraberlik sağlayacağı. İlçemizde düzenli olarak anketler yaptırıp halkımın memnuniyeti ve taleplerine göre belediyeciliğimizi şekillendireceğiz. Beklenti, talep ve memnuniyet alanlarını tespit edeceğiz bu şekilde çözüm odaklı belediyecilik yaklaşımı gerçekleştireceğiz. Bir sonraki mitingimizde ilçemizdeki işsizlik meselesini nasıl çözüleceğini, gençliğimize yapacağımız yatırımları, ilçemizin turizm merkezi olmasını köylüyü, çiftçiyi ve üretimi destekleme projelerimizi eğitimi daha iyi hale getirmeyi, şehit ve gazilerimizi ve diğer konular üzerinde projelerimizi açıklayacağız. Bizim derdimiz Sarıkaya, Sarıkaya’nın kalkınmasını, büyümesini, insanımızın daha iyi hizmet almasını istiyoruz. Seçimlerin ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Diğer siyasi parti adaylarına da kolaylıklar diliyorum. Belediyecilik hizmet yarışıdır. Küsmeden, kırılmadan gönül belediyeciliği çerçevesinde seçim sürecinin tamamlanmasını diliyorum.”

İLÇEMİZİN, TURİZM VE KÜLTÜR MERKEZİ OLMASINI İSTİYORUZ

“Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcım, ilçemizde YÖK tarafından açılışına izin verilen Bozok Üniversitesine bağlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu bulunmaktadır. Yüksek okulun öğrenci alarak eğitim öğretime başlaması en büyük arzumuzdur. İlçemizde 2.000 yıllık tarihi roma hamamı bulunmaktadır. Tarihi roma hamamının dünyaya tanıtılması noktasında desteklerinizi bekliyoruz. İlçemizin turizm potansiyelinin artırılması ilçe ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacaktır. Roma hamamının ilçemizin ve ülkemizin turizm ve kültür merkezi olmasını istiyoruz. Bu büyük uzun soluklu proje için belediye imkanları sınırlıdır devletimizin desteklerinin ilçemize ulaşmasını tüm Sarıkayalılar olarak bekliyoruz. Sarıkaya belediyesini bir Ak Parti belediyesi yapmak vatandaşlarımıza hizmet edebilmek en büyük arzumuzdur. Görüşü fikri ne olursa olsun tüm vatandaşlarımızın oylarını istiyoruz.””Okyanus ötelerine kaçanlara rahat vermedik, vermeyeceğiz de”Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Sarıkaya İlçe Başkanlığı tarafından Miting Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. AK Parti iktidarlarının ülkeye yaptığı yatırımları anlatan Oktay, terörle mücadele çalışmalarını anlattı. Millete hizmet etmek için çıktıkları kutlu yolda önlerine terör örgütlerinin çıkmaya çalıştığı zamanlar olduğunu vurgulayan Oktay, şunları söyledi:”Dün dimdik durduk, bugün de dimdik duracağız, yarın da dimdik duracağız. ‘İnlerine gireceğiz’ dedik girdik. ‘Nereye giderlerse gitsin kovalayacağız’ dedik, kovaladık. ‘Onları açtıkları çukurlara biz gömeceğiz’ dedik, gömdük. ‘Arkalarında kim olursa olsun sizi gittiğiniz yere kadar kovalayacağız’ dedik, ‘Size rahat vermeyeceğiz’ dedik, ‘Türkiye’ye rahat vermeyene, Yozgat’a, Sarıkaya’ya rahat vermeyene rahat vermeyiz’ dedik, rahat vermedik. Türkiye’de rahat vermedik, sınır ötesinde rahat vermedik. Okyanus ötelerine kaçanlara da rahat vermedik, vermeyeceğiz de. Vatanımızın ve milletimizin birliği için mücadele ettik. Bizden önceki iktidarlar döneminde yapılanlardan katbekat fazla hizmeti ülkemize, milletimize kazandırmaya çalıştık ve bunu da başardık. ‘Yeterli değil’ diyoruz, ‘Daha ileri gideceğiz’ diyoruz. Sarıkaya’nın desteği ile 31 Mart’ta daha güzel günlere bir adım daha yaklaşacağız.” AK Parti iktidarının Sarıkaya ilçesine yaptığı çalışmalara değinen Oktay, hizmetlerin bundan sonra da artarak devam edeceğini söyledi. AK Parti Sarıkaya Belediye Başkan adayı Duran Cesur’a destek isteyen Oktay, daha sonra Roma Hamamı’nı inceleyerek, görevlilerden bilgi aldı ve beraberindekilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

CAMİLERİMİZ ÜÇ AYLARA VE
RAMAZAN’A HAZIR

İlçemize bağlı Boyalık Köyü Camii üç aylara ve Ramazan’a hazır. Komple bakımdan geçen camimizi ziyaret …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir