Anasayfa / Güncel / EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN TRAFİK EĞİTİMİ

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN TRAFİK EĞİTİMİ

İlçemize atandıktan sonra faliyetlerine hemen başlayan Sarıkaya Emniyet Müdürü Murat Bozkurt “Eğitim en baştan başlar” ilkesi ile Sarıkaya da ki ilk okullarda eğitim faliyetlerine başladı.
İlçemizdeki bir çok okulda trafik eğitim veren Sarıkaya ilçe Emineyt Müdürlüğü ekipleri Cuma günü ise Barbaros ilk öğretim okulunda eğitim verdi.
Cuma günü okul çıkışında öğrencilere toplu halde eğitim semineri veren ekipler, çocuklara trafikte nasıl bir tutum sergilemeleri gerektiğini anlattı. Seminerin ardından da uygulamalı olarak trafikte karşıdan karşıya nasıl geçilmesi gerektiğini gösterdiler.
Sarıkaya Emniyet Müdürlüğü ekipleri; “ Çocuklar ilk önce yolun kenarında duruyoruz önce karşı tarafa sonra sol, sağ ve tekrar sol tarafa bakıyoruz. Kesinlikle karşıdan karşıya geçerken yanımızdaki kimse ile ilgilenmiyoruz. Onlarla konuşmuyoruz. Bir de en önemlisi yolda araç varken koşarak kesinlikle karşıdan karşıya geçmiyoruz. Çünkü koşarsak yolun ortasında düşebiliriz. Gelen araçta duramazsa size çarpar. Allah korusun kazayı engelleyemeyiz. Birde yanımızda arkadaşımızla şakalaşır ya da konuşursak dikkatimiz dağılır. Karşıdan karşıya geçerken aracı fark edemeyiz. Araç ta sizi fark etmezse kaza yapabilir, size çarpabilir. Bu yüzden karşıdan karşıya geçerken kimse ile konuşmuyoruz ve emin adımlarda sakin sakin karşıdan karşıya geçiyoruz.”dediler.
Daha sonra her sınıfın öğrencilerini uygulamalı bir şekilde karşıdan karşıya geçme provası yaptırdılar.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.