Anasayfa / Güncel / EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE
KONFERANSI DÜZENLENDİ

EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE
KONFERANSI DÜZENLENDİ

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun himayesinde başlatılan ve uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmasının yürütüldüğü proje kapsamında Yozgat İl Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Narkotik Şube Müdürlüğü “En İyi Narkotik Polisi Anne” isimli konferans düzenlendi.
Sarı Zeybek İş ve Kültür Merkezi Şehit Yılmaz Gündüz toplantı salonunda düzenlenen konferansa, Emniyet Müdürü Murat Kundakçı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Coşkun Uslu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Arkan, daire müdürleri, Bay ve bayan Vatandaşlar ile personeller katıldı.
Düzenlenen konferansta konuşan Yozgat Valiliği Narkotik Suçlarla Mücadele Şube müdürlüğünden polis memuru Turgay Çevik “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi ile uyuşturucu bağımlılığı hakkında kapsamlı bilgiler aktardı.
Daha sonra konuşma yapan Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Büro Amiri Serdar Vural ise projenin önemine değinerek madde bağımlılığı ve narkotik suçlarla mücadele konulu bilgiler verdi.
Daha sonra konuşma yapan Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Raşit Emre Ünal, Kadın Acil Destek (KADES) ve UYUMA konusunda, şiddete maruz kalan veya kalma ihtimali olan kadınlara ve çocuklara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş olan uygulama sayesinde kadınların ve çocukların herhangi bir tehdit anında akıllı telefon üzerinden tek bir dokunuşla, en hızlı şekilde polise ulaşmalarını sağlamak ve sonrasında olay yerine en yakın ekip ve devriyelerin sevk edildiğine yardımcı olan proje hakkında bilgiler verdi.
Konuşmaların ardından konferansa katılanlara Proje ve uygulama hakkında broşürler dağıtıldı. Haber Merkezi

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İYİ SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ AÇILIYOR

Çarşamba günü Saat 11:00’da İyi Parti Seçim irtibat bürosu açılıyor. İyi Parti Sarıkaya Belediye Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.