Anasayfa / Güncel / GÖZAN MİTİNG ALANINI DOLDURDU

GÖZAN MİTİNG ALANINI DOLDURDU

Ak Parti Sarıkaya ilçe teşkilatının düzenlediği miting adeta bir bayram havasında yoğun bir kalabalıkla gerçekleşti.
İlk konuşmayı Ak Parti ilçe başkanı Ufuk Öcal yaptı Öcal yaptığı konuşmada Sarıkaya halkı sandıkları patlatmaya var mıyız şeklinde konuştu.
Daha sonra Ak Parti belediye başkan adayı Osman Gözan konuşmasına başladı. Gözüm konuşmasında şunları söyledi; “Öncelikle Ramazan’ı Şerifimizi kutluyorum Cenabı Allah tutmuş olduğunuz oruçları kılmış olduğunuz namazları kabul etsin, inşallah Ramazan Bayramı’na da sağlıklı bir şekilde girmeyi nasip etsin 31 Mart’ta Çifte bayram kutlamaya var mıyız, hepimiz Sarıkaya’da yaşıyoruz hepimiz Sarıkaya’nın dertlerini sıkıntılarını biliyoruz bu ülke uzun zamandır göç veriyor bu ülkede gençlerimizi istihdam edecek maalesef fabrikalarımız yok, biz diyoruz ki Sarıkaya’da artık gençlerimiz ilçesini terk edip başka ilçelere başka şehirlere gitmesin Sarıkaya’mıza hükümetin Ak Parti’nin şu ana kadar yararlanamadığı hizmetlerden yararlanıp ilçe yapacağız, ben de bu ilçede yaşayan bir kardeşiniz olarak bu olaya kayıtsız kalamadım. Dedim ki Sarıkaya da artık analar çocuklarını gurbete gönderip ağlamasın, artık çocuklar burada iş bulamayıp da başka ilçelere başka yerlere gidip hasretlik çekmesin istedim.  Ben bu yola çıkarken projelerimle çıktım Sarıkaya’ya getireceğim hizmetleri anlatarak buraya çıktım.
Ben kimseye kara çalmayacağım kim ne derse desin ben bu Sarıkaya’ya hizmet etmek için geliyorum. Biz diyoruz ki Sarıkaya Belediyesi’nde 300 keşi çalıştırmaya değil organize Sanayi Bölgesi’nde 3000 kişi çalıştırmaya geliyoruz, gençlerin umutlarıyla oynamak umut hırsızlığı olur, biz bunları yapmayacağız. Biz Sarıkaya’daki esnafları gezdiğimiz zaman dertleri sıkıntıları aynı Sarıkaya göç verdiği için kiralarımızı bile ödeyemiyoruz diyorlar, biz Sarıkaya’ya göç veren bir ilçe değil göç alan bir Sarıkaya haline getireceğiz. Geçmişimizi bir düşünelim 2007 yılında Sarıkaya’nın nüfusu 23.700 sene 2014 Sarıkaya’nın nüfusu 18.000 bu Sarıkaya’nın nüfusunu ben mi düşürdüm ve diyoruz ki Sarıkaya’da bir kişiyi bile çalıştırmayan adam istihdamın ne demek olduğunu bilmez. Buradan çıkıp Sarıkaya’daki vatandaşlarımızın umutlarıyla oynamasınlar.
31 Mart’ta bana destek verdiğiniz zaman 20 yıldır Sarıkaya’ya gelmeyen hizmetleri getireceğim Sarıkaya’yı bir Sanayi şehri yapacağım. Ben Sarıkaya’da istihdamın adam çalıştırmanın ne olduğunu bilerek bu yola çıktım. Sarıkaya’ya da organize Sanayi’yi getirmek benim en büyük görevimdir.
Bundan sonra yaşları küçük olan çocuklarımız başka ilçelere gidip yatılı okullarda okumayacak inşallah Sarıkaya’mıza fen lisesi, tarım hayvancılık teknolojik lisemizi getirip o 14 yaşında 15 yaşındaki çocuk dışarıya göndermeyeceğiz.
Analar çocuklarının hasretini çekmeyecek.
Sarıkaya’yı göç veren bir ilçe değil göç alan bir ilçe olarak inşa etmeye söz veriyorum. Sarıkaya’ya gelmesi gereken hizmetler on senedir gelmiyor ben de bunu gördüğüm için buraya çıktım ve aday oldum.
Ben de bu ilçede bir Üreticiyim ben de bu ilçede bir babayım ben de bu ilçede yaşıyorum ve diyorum ki şimdiye kadar alamadığımız hizmetleri bundan sonra alalım, ilçemiz göç veren bir ilçe değil göç alan bir ilçe haline getirelim. Sarıkaya esnafımız kalksın şeklinde konuştu.
İlçemizde 48°C çıkan bir sıcak suyumuz var, ilçemizde bir fizik tedavi rehabilitasyon Yüksekokulumuz var, bu ilçeye bir fizik tedavi rehabilitasyon hastanesi yakışmaz mı? dedi ve o sırada kalabalık tarafından yoğun alkış aldı.
Ben de buradan söz veriyorum Sarıkaya’ya 20 yıldır alamadığı hizmetleri benim dönemimde olacak, ben buradan size söz veriyorum gerekirse meclisin kapısında yatarak, gerekirse kendime hiç vakit ayırmadan çalışacağım ve Sarıkaya’nın alamadığı hizmetleri beş seneye sığdırıp hepsini teker teker alacağım.
Geçmiş dönemde sivil hayatımda yaptıklarım bundan sonra yapacaklarımın teminatıdır. İnşallah 31 Mart’ta Sarıkaya’nın zafer Bayramı’nı kutlarız.
Doğal gaz almamış evlerimiz var biz Türkiye yüzyılı diyoruz ama görüyoruz ki mahallesine hiç doğal gaz gitmemiş mahalleler var, biz Sarıkaya’da doğalgaz girmeyen mahalle bırakmayacağız, doğal gaz girmemiş ev bırakmayacağız.
Çıkıp şiirler okuyup insanların milliyetçilik duygularını kabartma, Diyoruz ki bu Sarıkayaya gelmeyen hizmetleri getirelim biz diyoruz ki 2024 yılında kayapınar mahallemize doğal gaz getirelim, hürriyet mahallemize doğal gaz getirelim, biz kazım karabekir mahallemize evinde doğalgaz gitmeyen analarımıza bacılarımıza doğal gaz götürelim diyoruz.
Hepinizin de bildiği gibi Sarıkaya’da 2000 yılı aşkın tarihi ile bir Roma hamamı var sarıkayaya turist gelse daha doğru dürüst turistin geleceği bir lavabo yok, biz iktidara geldiğimiz zaman ilk önce Baran Caddesi’ndeki işyerlerinin dış cephesini yapıp turistlerin rahatlıkla gezebileceği imkanlarından yararlanabileceği bir ilçe haline getireceğiz.
Ben aday olmadan önce Sarıkaya’nın alamadığı hizmetleri getirebileceksem, Sarıkaya’nın hükümetimizden faydalanmadığı destekleri getirebileceksem aday olayım dedim ve projelerimle Sarıkaya alamadığı hizmetleri almaya geldim. İnşallah 1 Nisan’da belediye başkanı olduğum zaman Sarıkaya’nın 20 yıldır alamadığı hizmetlerin hepsini alacağım dedi ve sözlerini tamamladı. Haner Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.