Anasayfa / Güncel / GÖZLÜKÇÜLÜĞÜN KİTABINI YAZDI

GÖZLÜKÇÜLÜĞÜN KİTABINI YAZDI

İlçemizde ki ”Karabulut Optik” isimli firmanın optisyeni İsmail Uyar gözlükçülük konusunda dijital bir kitap yazdı.
Ülkemizde her yıl 5 binin üzerinde optisyen mezun oluyor. Şu an neredeyse her ilimizde optisyenlik programı mevcut. Optisyen İsmail Uyar bu optisyenlerin eğitimlerine katkı sağlamak ve kaynak olmak adına ücretsiz dijital bir kitap yazdı.
Diyarbakır’da gözlük çerçevesi üreten OPTİKSAN isimli bir firmasının sponsor olduğu dijital kitap yaklaşık 80 sayfalık ve gözlük çerçevelerini anlatıyor. ” A’dan Z’ye Metal Çerçeveler ” isimli dijital kitap şimdiden binlerce optisyenlik öğrenci ile paylaşıldı bile. Her yıl dijital platformlardan üniversiteli öğrencilere ücretsiz dağıtılması hedefleniyor.
Optisyen İsmail Uyar daha önce de gözlükçülük konusunda birçok faaliyete imza atmış ve ilçemizin ismini yurt genelinde duyurmuştu. Geçtiğimiz yıl İstanbul’dan bir firmanın sponsorluğunda OMEDD (Optisyenlik Mesleği Eğitim ve Dayanışma Derneği) isimli bir eğitim derneği kurarak yüzlerce optisyen adayına ücretsiz eğitimler düzenlemişti. Katıldığı bir yarışmada Türkiye birincisi seçilmiş ve yine geçtiğimiz yıllarda Afrika ülkelerine binlerce gözlük gönderecek bir sosyal faaliyete de imza atmıştı.
Optisyen İsmail Uyar’a başarılar diler Sarıkaya isminin tanıtımına olan katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Haber Özge beker

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERBİR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Sarıkaya’nın 10 yılına damgasını vurmuş Sarıkaya Eski Belediye Başkanı Ali Osman Erbir yine yıllardır gönül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.