Anasayfa / Güncel / GÖZLÜKÇÜLÜK MESLEĞİNİN KİTAPLARI SARIKAYA’DA YAZILIYOR

GÖZLÜKÇÜLÜK MESLEĞİNİN KİTAPLARI SARIKAYA’DA YAZILIYOR

Geçtiğimiz aylarda ilçe esnaflarımızdan Karabulut Optik’in optisyeni İsmail UYAR, ülkemizdeki optisyenlik öğrencilerine kaynak olması adına gözlükçülük mesleğine özel bir kitap yayınlamıştı.
İKİNCİ KİTABINI PAYLAŞTI
Ülkemizde optisyenlik bölümlerinin hızla çoğalmasıyla her yıl yaklaşık 6 bin optisyenlik öğrencisi, gelişen teknoloji ile güncel mesleki eğitim içeriklerine ulaşmakta sıkıntı yaşıyordu. Aynı zamanda bir eğitim derneğinin başkanı olan İsmail UYAR bu konuda güncel teknolojiye paralel dijital kitaplar yazmaya başladı.
EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ FİRMALAR DESTEKLİYOR.
Ülkemizde yerli üretim yaparak onlarca dünya ülkesine Türk Malı gözlük üreten Mercan Optik BEN.X firma sahibi Mehmet İKİZOĞLU’nun destekleri ile bu kitaplar ücretsiz dağıtılıyor.
SOSYAL MEDYADA TEŞEKKÜR YAĞIYOR
Yazdığı ikinci kitabında gözlük çerçevelerini ve tüm çeşitlerini optisyenlik öğrencileri için anlatan UYAR, dijital olarak paylaştığı kitapları da ücretsiz dağıtıyor. Sosyal medya da kısa sürede binlerce öğrenciye ulaşan dijital kitaplar, çok sayıda akademisyenin de dikkatini çekiyor. Birçok üniversite ve akademisyen hocalar bu dijital yayınlar için teşekkürlerini paylaştılar. Sarıkaya’da yazılan bu kitaplar ülkemizin birçok üniversitesinde ders kaynağı olarak yerini aldı. Optisyenlik bölümü okuyan binlerce öğrenci ilçemizde yazılan bu kitapları okuyarak mezun olacaklar.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.