Anasayfa / Güncel / GÜNDE 10 BİN ARACI TRAFİK KALDIRMIYOR

GÜNDE 10 BİN ARACI TRAFİK KALDIRMIYOR

Sarıkaya Güneyi Kuzeye bağlayan bir yol. Alternetif yol da yok, ama nedense Sarıkaya’ya bir çevre yolu halen yapılmadı. İlçemiz içerisinde ağır vasıtalar hızla gelip geçiyor, çoğu zamanda trafiği tıkıyor.  Sarıkaya Güneyi Kuzeye bağlayan bir yol. Alternetif yol da yok, ama nedense Sarıkaya’ya bir çevre yolu halen yapılmadı. İlçemiz içerisinde ağır vasıtalar hızla gelip geçiyor, çoğu zamanda trafiği tıkıyor.  Daha dün yine trafik ışıkları önünde kaza oldu. Sarıkaya belediyesine ait et aracı park etmiş aracın yanına ikinci bir park gerçekleştirdi, yanına da bir tır yanaştı. Tır’ın kör noktasından geçmek isteyen bir oto kazaya karıştı. Tır kör noktasında olan otomobile çarptı, otomobilde et aracına çarptı, et aracı da yanında (park yasağı olan yerde hatalı park) duran diğer bir araca çarptı. Zincirleme kaza sonucu trafik tıkandı. Özellikle ağır vasıtalar trafiği tıkıyor. Araç kuyruğu PTT nin önüne kadar ulaştı. Trafik felç oldu. Bu yüzden ağır vasıtaların ve transit geçen araçların kullanması için acilen bir çevre yolu yapılmalı.

EKONOMİYE KATKISI YOK

Sarıkaya Şehir içerisinden geçen ağır vasıta durup ta yemek yemiyor veya durup bakkaldan bir sigara almıyor, zaten durupta alamaz şehir içerisinde duracağı alan yok. Nevzat şener bulvarı üzerinde her zaman küçük araçların yol kenarında bir sıra araç parkı var. Ağır vasıta dursa trafik kilitlenecek. Bu yüzden ekonomiye de bir katkısı yok

.TRAFİĞİ TIKIYOR.

Sarıkayadan her gün ortalama 10 bin 200 aracın geçtiği Nevzat Şener bulvarında trafik tıkanıyor.Dün ağır vasıta ve otomobillerin karıştığı bir kaza oldu. Trafik felç, ışıklardan Pazar yerine kadar araç kuyruğu. Pazartesi günü ise konvoy halinde 4 ağır vasıta ışıklara takıldı. ışık yanıp araçlar hareket edene kadar tekrar kırmızı bir daha kırmızı ya yakalanınca trafik yine felç Pazar yeri girişine kadar çift sıra araç kuyruğu.

AĞIR VASITA CAN ALIYOR

Geçmiş zaman Trafik ışıklarında duran ağır vasıta önünden geçen yaşlı bayanı görmedi ve hareket etti çevredekilerin bağırması ve aracın önüne geçmesi ile araç durdu fakat bayan tekerlerin altında can verdi. Hızlarını yavaşlatmadan geçen ağır vasıtalar yan yollardan çıkan araç ve çocukları fark etseler dahi kaza yapıyor sebebi ise fren mesafesi, aracında 40-50 ton olduğunu düşünürsek bu mesafe daha da artıyor ve kaza kaçınılmaz. Bu saydığımız sebeplerden dolayı ilçemize acilen çevre yolu yapılması şart. Kimsenin arsasını tarlasını düşünmeye gerek yok 18. Madde ise 18. Madde yoksa istimlak, ama ortada can var bir an önce çevre yolu için güzergah belirleyip yapmak gerekir. Şimdiki güzergah maliyetli geliyorsa alternatif yerler var çevre yolu bir üst taraftan çiğdemoğlu mevkiinden de geçebilir.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YAKTIN BİZİ KORONA!

Bu gün saat beşte uyandım. Çay koyup kahvaltı yapmamın ardından geçtim bilgisayarın başına. Önce Facebook’taki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir