Anasayfa / Güncel / HASBEK KARGADALI BARAJINDA SONA GELİNİYOR

HASBEK KARGADALI BARAJINDA SONA GELİNİYOR

Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör ve Sarıkaya Muhtarlar derneği başkanı Mesut Duru gazetemizi ziyaret ederek, Hasbek Kargadalı Barajının yapımı için sona geldik dediler.
Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Hasbek Gölet’i daha önce 1970’li yılların ortalarında, Hasbek Kargadalı Sulama Barajı olarak gündeme alınmış ve yapıldı yapılacak, bu sene başlanacak, gelecek sene başlanacak vb. gibi ifadelerle neredeyse yarım asırdır Kanak Ovasında eski siyasilerin adeta oy devşirme malzemesi haline gelmiş ve unutturularak rafa kaldırılmış bir proje haline gelmeye yüz tutmuştur.
Ancak 2021 yılında Hasbek Köyü Muhtarı ve aynı zamanda Muhtarlar Derneği Başkanımız olan Vatan Mesut Duru ile Hasbek sulama Gölet’i ve Yahyasaray Sulama Barajı’nın kapalı sisteme alınması için bir çalışma başlattık.
Her iki projeyi aynı anda takip etmemize rağmen, Yahyasaray Sulama Barajının kapalı sisteme alınması için fizibilite raporunu yatırım programına yetiştiremedik. Hasbek Gölet’i projemiz 2022 yılı yatırım programında onaylandı ve ihalesi yapıldı ve İnşallah bir yıl içerisinde tamamlanacak. Şu an itibari ile Yahyasaray Sulama Barajımızın kapalı sisteme alınması için gerekli olan fizibilite raporumuz tamamlandı ve hazır. İnşallah 2023 yatırım programına alınmasında hiçbir engel yoktur. Sn. Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Sn. Adalet Bakanımız , Sn. Milletvekillerimizin desteği ile başaracağımıza inancımız tamdır.
Hasbek Göletimizin 2022 yatırım programında kabul görmesinde ve ihale yapılmasında bizlere desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay beye, Sn. Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ, Sn. Milletvekillerimize, Yerel siyasetçilerimize, DSİ 12. Bölge müdürümüz Sn. Okan BAL beye, DSİ 12. Bölge müdür yardımcımız Sn. Aslı Erdoğan hanımefendiye, Projemizin Bürokratik takibinde gayretlerini esirgemeyen Çevre Bakanlığı baş Müfettişi Sn. Yusuf Karaarslan’a, Sağlık Bakanlığı Şube Müdürü Sn. Yalçın Ömer Güngör beye ve her zaman bize destek olan Kıymetli Muhtarlarımıza, emeği gayreti olan herkese tüm çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum.” Dedi.
Sarıkaya Muhtarlar Derneği Başkanı Mesut Duru ise yaptığı açıklamada; Gayretlerimizin meyvesini alıyoruz. İşimizin tamamına ermesine çok az kaldı. Bende emeği geçen siyasilerimize ve brokratlarımıza teşekkür ediyorum.”dedi. Haber M.Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.