Anasayfa / Güncel / HASSA İLE SARIKAYA KARDEŞ

HASSA İLE SARIKAYA KARDEŞ

Sarıkaya Belediyesi Depremden sonra Hatay iline adını yazdırdı. Hatay ilinin Hassa ilçesinde görev yapan Sarıkaya belediyesi personeli; “birçok arkadaşımız oldu. Sarıkaya ve Hassa kardeş ilçe oldu” diyorlar.
Sarıkaya Belediyesi depremin ilk gününden bu güne kadar depremzedelerin yaralarını sarıyor. Gıda kıyafet ve ihtiyaç malzemeleri temininde üstün bir gayret sarf eden Sarıkaya Belediyesi ve Başkan Açıkel Sarıkayalı hayırseverler ve Sarıkaya halkı tarafından tam not alıyor.
Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel Yöre Haber Gazetesine yaptığı açıklamada “Biz deprem bölgesinde günlük 2 bin depremzede kardeşimize iftar ve sahur yemeği veriyoruz. Ramazan ayının ilk gününden başlamak üzere Sarıkayalı hayırsever vatandaşlarımızın bizlere emanet ettikleri bağışları kullanıyoruz. Bu yardımları aş’a dönüştürerek depremzede kardeşlerimizin iftar ve sahurlarını yapmalarını sağlıyoruz. Sarıkayalı hayırsever vatandaşlarımız adeta yarışa girmiş durumda zekatlarını deprem bölgesindeki depremzede kardeşlerine hayır olarak kullanmak istiyorlar. Bizde bu isteklerini yerine getirip verdikleri hayırları iftar ve sahur yemeğine dönüştürerek kullanıyoruz. Hiç ara vermedik. Depremzedeler bize güvendi, Sarıkayalı hayırseverler bize güvendi. Bizde onların güvenlerini boşa çıkarmıyoruz. Ramazan ayının ilk gününden bu güne kadar hizmetlerimiz aralıksız sürüyor. Allah Hayırsever vatandaşlarımızın hayırlarını kabul etsin. Ramazan ayı 11 ayın sultanı ve paylaşma ayıdır. Vatandaşlarımız da bu konunun bilincinde”diye konuştu.
Sarıkaya Belediyesi depremden etkilenip ilçemize gelen ve burada evlere yerleşen depremzedelere de Ramazan ayının başladığı ilk günden itibaren iftar yemeği veriyor. Sarıkaya Belediyesi Evde bakım aracını aş dağıtım aracına dönüştürerek 60 belirlenmiş haneye İftar yemeği dağıtıyor.
Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel bize kaydı ve adresi bulunan, Sarıkaya Kaymakamlığında da kaydı olan yaklaşık 60 aileye evlerine iftar yemeği dağıtıyoruz. Depremden etkilenip ilçemize sığınan vatandaşlarımıza elimizden geldiği kadar yardımda da bulunuyoruz. Sosyal marketimiz sürekli açık. Yardıma muhtaç Sarıkayalı vatandaşlarımızın yanı sıra depremzedeler de hizmet veriyor.”dedi.
BEBEK ARABASI SARIKAYA BELEDİYESİNDEN
Hayat devam ediyor. Yeni yaşamlar gözlerini yıkık bir ilçeye açtı. Onlar farkında değil ama ana babaları bunun farkında. Dünün varlıklı aileleri şimdi muhtaç duruma düştü. Veren eller alan el konumuna geçti. Muhtaç ailelere yardım eden hayırsever Hassa’lı depremzedeler şimdi kendileri yardıma muhtaç durumda. Bunun bilincinde olan Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel bebeklerin biraz da olsa yüzü gülsün. Ailelerin tebessümleri artsın, acılarını unutsun diye 40 yeni doğum yapmış anneye ve bebek arabasına ihtiyacı olan annelere ve babalara bebek arabası dağıttı. Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel Hatay ili Hassa ilçesinde yaşayan depremzedelerin bebeklerini rahatlıkla gezdirmeleri için Sarıkaya Belediyesi 40 adet bebek arabası dağıttı. Dedi. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.