Anasayfa / Güncel / İSTİKLAL MARŞIMIZ OKUNDU

İSTİKLAL MARŞIMIZ OKUNDU

Tüm Türkiyede olduğu gibi ilçemizde de İstiklal marşımız okunarak şerefli TÜRK bayrağımız
göndere çekildi. Bir çok minik öğrenci de evlerinin balkonundan törene katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda tüm Türkiye’de olduğu gibi İlçemizde de saat 10.00’da okullarımızda İstiklal Marşı okundu.
Okullarımızın hoparlörlerinden okunan İstiklal Marşı’mıza öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz de duyarlılık göstererek evlerinde saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’mıza eşlik ettiler.
Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı genelgede;Ne yazık ki yaşamakta olduğumuz salgın nedeniyle uzunca bir süredir İstiklal Marşı’mızı okul bahçelerimizde, öğrencilerimizle hep bir ağızdan okuyamıyoruz. 11 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 10.00’da, 81 ilimizdeki tüm okullarımızda bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşı’mızın çalınmasını; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerimizin evlerinden ya da bulundukları yerlerden eşlik etmeleri için kendilerine davette bulunulmasını rica ediyoruz.

 


Okullarımızdaki İstiklal Marşı törenleri sadece okul yöneticilerimiz ve hâlihazırda görevli personelin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir. İl ve ilçe yöneticilerimizin ise bulundukları bölgedeki bir okulumuzda söz konusu törene iştirak etmelerini rica ediyoruz.
Öğrencilerimiz ve ailelerimiz, öğretmenlerinin davetiyle saat 10.00’da TRT EBA kanallarındaki İstiklal Marşı törenine evlerinden katılım sağlayabileceklerdir. Okullarımızın yakınında ikamet eden ailelerimiz ise koşullarının uygun olması hâlinde evlerinin pencere ve balkonlarından eşlik edebilirler. Bu bağlamda il müdürlerimizin, okul bahçesinde katılım sağlayacakları İstiklal Marşı törenlerine, illerindeki haber ajanslarını ve yerel basını davet ederek sosyal medya paylaşımlarına destek vermelerini rica ediyoruz.”şeklinde bir açıklama yapıldı.
İlçemizde de bütün okullarda İstiklal marşı okundu. Okul idarecileri ve personeli İstiklal marşının okunması sırasında okullarda hazır bulundu. Milli Eğitim Şube Müdürü Haluk Timur Barbaros ilk okulunda İstiklal marşının okunması sırasında hazır bulundu. Barbaros İlk Okulu Müdürü Etem Karabulut, Müdür yardımcısı Samet Babayiğit ve okul personeli de İstiklal marşının söylenmesine eşlik etti. Bir veli ve minik bir öğrencide İstiklal marşının okunması sırasında törene eşlik etti. Daha sonra gazetemize bir açıklama yapan Milli Eğitim Şube Müdürü Haluk Timur şunları söyledi; “ Bakanlığımız talimatı gereği, 81 ilde ve bu illere bağlı ilçelerde tüm okullarımızda okul hopörlerinden İstikala marşının çalınması ve okul personelinin buna eşlik etmesi talimatı geldi. Bizde Barbaros İlk Okulunda bu töreni gerçekleştirdik. Törene okul müdürümüz, müdür yardımcımız ve iş kur personellerimiz eşlik etti. Bir velimiz ve bir öğrencimizde bize katıldı. Biz bakanlığımızın talimatı ile buraya geldik. Bir farkındalık oluşturmak için İstiklal marşımızı söyledik. Çevreden geçen vatandaşlarımızda bize eşlik etti. Asıl amacımız biz buradayız okulumuz açık mesajı verdik.”dedi. Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Agah Ayhan ise Namık Kemal İmam Hatip Orta okulunda okul Müdürü ve personeli ile birlikte İstikal Marşı Törenine katıldı. Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Agah Ayhan gazetemize yaptığı açıklamada; “Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatıyla Okullarımızın açık olduğunu ve görevli personelin görevi başında olduğunu hatırlatmak amacı ile buraya toplanıp İstiklal marşımızı okuduk. Uzun süredir okullarımızda bayrak töreni yapılmıyordu. Biz de İstikal marşımızı okuyarak şerefli Bayrağımızı göndere gururla çektik. İlçemizde Bayrak töreni ve İstiklal marşımızın okunmasında destek veren okul personelimize, canlı yayınlarda evlerinden eşlik eden öğrencilerimize Sarıkaya Milli Eğitim camiası adına teşekkür ediyorum dedi. Bayrak töreni ve İstiklal marşımızın okunması sırasında bir çok minik öğrencide evlerinin balkonundan törene katıldı, Türk bayrakları ile törene eşlik ettiği görüldü.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ARKADAŞLARI METE’Yİ ASKERE UĞURLADI

Ülkemizin gençleri yaşları geldiği zaman vatani görevini yapmak için askere büyük bir heves ve şevk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.