Anasayfa / Güncel / İTFAİYE HAFTASI KUTLANDI

İTFAİYE HAFTASI KUTLANDI

Eğitim hizmetlerine ara vermeden devam eden Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri İlçemiz Kayapınar İstiklal İlk Öğretim Okulunda öğrencilere seminer vererek bilgilendirme çalışması yaptı.
YANGIN GÜVENLİĞİ SEMİNERİ
İtfaiye haftasının başlaması ile birlikte Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, okullarda seminer vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Sarıkaya Kayapınar İstiklal İlkokulu ana sınıfı öğrencilerine Yangın Güvenliği Semineri verildi. Seminer sonrasında ise tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.
SEMİNER SONRASI TATBİKAT
Yangın güvenliği semineri kapsamında öğrencilere, karşılaşılabilecekleri yangın tehlikeleri, yangın durumunda yapılması gerekenler, acil çıkışlar, acil durumlarda 112 acil yardım hattı kullanımı ve acil durumlarda tahliye konularında bilgiler aktarıldı.
OKUL BAHÇESİNDE TOPLANDILAR
Seminerin ardından öğretmenlerin gözetiminde tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Öğrenciler, bulundukları salonu öğretmenleri ile birlikte kontrollü olarak terk ederek dışarı çıktı. Okul bahçesinde toplanma noktası olarak belirlenen yerde öğrenciler gurup halinde bekledi.
Öğretmenleri tarafından yoklamanın yapılmasının ardından tatbikat sona erdi.
Tatbikattan sonra gazetemize açıklama yapan Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Müdürü Fatih Aytekin; “Çocuklarımızı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın can güvenliği bizim için çok önemli, İtfaiye personelimiz çocuklarla ilgilenip onlara yangın anında nasıl davranacaklarını anlattı.”dedi. Haber Merkezi

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.