Anasayfa / Güncel / İYİ Kİ VARSIN ÖĞRETMENİM

İYİ Kİ VARSIN ÖĞRETMENİM

Bu gün 24 Kasım Öğretmenler günü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Arkan’dan edindiğimiz bilgiye göre ilk etkinlik hükümet konağında yapılacak. Sabah hükümet konağı bahçesinde saat 09.30’da çelenklerin sunma töreni, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından hükümet konağındaki program sona erecek. İkinci etkinlik ise Sarı Zeybek İş ve Kültür Merkezi Şehit Yılmaz Gündüz Sinema ve Konferans Salonu gerçekleşecek. Kapalı Salonundaki program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. Daha sonra sırasıyla; İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Arkan’ın konuşması, “Ben Sizi Çok Sevdim Çocuklar” adlı şiirin okunması , Nalinnim adlı halayın gösterisi, Şehit öğretmenler anısına oratoryo gösterisi, Adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni, “ Öğretmenlerimiz için hazırlanan sürpriz video, “ Öğretmenim” adlı şiirin okunması, “Anlat Bana Öğretmenim ” adlı gösteri, “Muallim “ videosunun izlenmesi, Müzik öğretmenlerinin eserlerini seslendirmeleri, Hizmet Şeref Belgelerinin takdimi ile tören sona erecek.
24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Arkan şunları kaydetti ; Öğretmen sıradan bir memur değildir, öğretmen yetim kız öğrencisinin saçlarını sınıfta her sabah örendir, Öğretmen sıradan bir memur değildir, öğretmen öksüzü-yetimi daha ana sınıfı çağında bağrına basandır, Öğretmen sıradan bir memur değildir, karla beraber montu olmayan öğrencisinin üzerini örtendir, Öğretmen sıradan bir memur değildir, bembeyaz sayfalara, masum gönüllere düşen ilk cemredir.
İşte bundandır ki; öğretmen hakkı ödenemez kişi, karşılığı ise ücretle ölçülemeyecek bir meslektir. Bu tanımın vücut bulmuş hali değerli meslektaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Elleri toprak kokan, yüzleri, gözleri, umutları Ayyıldız olan, minik yürekleri şehit vatan bayrak olup atan Anadolu’mun tertemiz evlatlarına hizmet edebilmek biz için ancak şereftir. Sarıkaya Eğitim Ailesi olarak ömrümüz de mesaimiz de bu canlara feda olsun.
Ülkemin dört bir yanında, doğunun en ücra mezrasında bütün imkansızlıklara, bütün zorluklara göğüs gererek bu toprağın öz evlatlarının tertemiz yüreklerine milli ve kutsi değerlerimizi, sevgiyi nakış nakış işleyen, Türk Bayrağı olup yüreklerde yeşeren, gecesini, gündüzünü öğrencilerine adayan cefakar, kadirşinas, ve fakar meslektaşlarımın öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Ebediyete intikal etmiş, şehit edilmiş meslektaşlarımı rahmetle yad ediyorum.Ruhları şad olsun.”dedi.
Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

Akgül, Yozgatlının kararı başımız üstüne.dedi

Akgül, Yozgatlının kararı başımız üstüne; seçim bitti şimdi kaldığımız yerden Yozgat’ımıza daha güçlü bir anlayışla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.