Anasayfa / Güncel / İYİ SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ AÇILIYOR

İYİ SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ AÇILIYOR

Çarşamba günü Saat 11:00’da İyi Parti Seçim irtibat bürosu açılıyor.
İyi Parti Sarıkaya Belediye Başkan Adayı Vahit Ateş; “Sevgili Sarıkaya halkı seçim irtibat büromuzun açılışını yapacağız. İyi Parti Yozgat Milletvekilimiz Lütfullah Kayalar beyde açılışımıza teşrif edecek. Bütün Sarıkaya halkını açılışımıza bekliyoruz.”dedi.
Daha sonra İyi Parti Sarıkaya Belediye başkan adayı Vahit Ateş projeleri hakkında şunları söyledi; “İlçemize güzel bir Sanayi Sitesi yapıldı. Sanayi sitesinde iş yeri sıkıntısı var. Bir çok dükkan depo olarak kullanılıyor. Biz Sanayi sitesinin yanına bir iki blok iş yeri daha yapacağız. Bu yapacağımız iş yerlerini de gerekirse belediye olarak kiralayacağız. Gerekirse de iş yeri açmak isteyen sanayi esnafına satacağız. Önceliğimiz iş yeri açacak esnafımıza satmak veya kiralamak olacak.
Atıl durumda olan eski Sanayi Sitesi şu an içler acısı vaziyette. Biz belediyede iş başına geldiğimiz zaman eski Sanayi sitesini değerlendireceğiz. Eski Sanayi Sitesinde iş yeri olan vatandaşlarımızla bir araya gelip orayı nasıl değerlendirebiliriz diye istişare toplantıları yapacağız. Benim görüşüm o bölgeye sosyal alanlarıyla camisi ile spor tesisleri ile iş yerleriyle sosyal konut projesi. İlçemizde kiralık daire bulunmuyor kiralık sorununu çözebiliriz. İkinci bir projemiz ise kapalı pazar yeri.
Kışın vatandaşlarımız pazarda üşüyor, yağmur altında ıslanıyor, yazın sıcaktan bunalıyor, ilçemize pazara gelen pazar esnafları aynı durumda vatandaşlar pazarını bir saatte halledip evine gidiyor, ama pazar esnafı sabahtan akşama kadar yazın sıcağını kışın soğuğunu ve ilkbaharın yağmuru yiyor, sürekli zor durumda. Bu yüzden otoparkı olan güzel bir kapalı pazar yapacağız gerekirse ısıtma sistemi de kuracağız, ısıtma sisteminin enerjisini pazar yerinin üzerine koyacağımız güneş panelleri ile yapacağız böylelikle harcanan elektrik hem bedavaya gelecek. Fazla elektriği de satıp belediyemize gelir olarak kaydedeceğiz, bu gelirle de Sarıkaya’nın her tarafını sıcak asfaltla buluşacağız. Ayrıca pazara gelen esnafımız arabalarını yol kenarlarına park etmek zorunda kalmayacak, arabalarını park edeceği bir de park yeri yapacağız.
İlçemiz Merkezi’nde çok katlı bir otopark yapacağız ; “Baran caddesinde yazın trafik çok sıkıntılı oluyor park edecek yer bulunmuyor bu yüzden merkeze çok yakın bir konumda yoldan kotu kurtulacak şekilde, Yine bu yapacağımız kapalı otoparkın üzeri de güneş panelleri ile kaplanacak buranın elektriği de bedavaya gelecek fazla üretilen elektriği yine satacağız belediyemize gelir olacak.” Dedi
İlçemizde dünyanın en kaliteli yeşil mercimeği yetiştiriliyor. Baklagil üretimi az ama buğdayda arpadan daha fazla gelir getiriyor. İlçe Tarım orman müdürlüğü ziraat mühendisleri ile ata tohumunu da kullanarak baklagil (Nohut, Fasülye, bezelye vb…) üretimini destekleyeceğiz. Ürünleri paketleyip dünya piyasasına sunacağız. Markalaşacağız.”dedi.
Haber Özge beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

Barbaros ilköğretim okulun önünde bulunan Sarıkaya belediyesine ait çöp konteynırları çocukları tedirgin ediyor. Özellikle kasap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.