Anasayfa / Güncel / İYİLİK TAŞIYORUZ

İYİLİK TAŞIYORUZ

Sarıkaya İHH Temsilciliğinin sınırımızdaki kamplarda un stoklarının azalması, bu nedenle bazı fırınlarda ekmek üretiminin durması üzerine başlattığı yardım kampanyasında toplanan unlar yapılan uğurlama programının ardından “İYİLİK TIRI” ile yola çıktı.
Uğurlama programı Vahit ÖZTÜRK Hocamızın okuduğu kur’an-ı kerimle başladı. Ardından Sarıkaya İHH Temsilcisi Gazi VURAL’ın yaptığı konuşma ve İlçe Müftülüğü Uzmanı Nazım SALİÇ Hocamızın güzel duası ile İYİLİK TIRI yola çıktı.
Sarıkaya İHH Temsilcisi Gazi VURAL yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Bizler İHH olarak insanı merkeze alan bir sivil toplum kuruluşuyuz.
En şerefli varlık olan insana, bir zulüm uygulandığında, dinine, milliyetine, ırkına, statüsüne bakmadan her zaman mazlumun ve mağdurun yanında, zalimin karşısında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.
Dün Bosna’da, Çeçenistan’da, Haiti’de mazlumun yanındaydık, bugün Doğu Türkistan’da, Afganistan’da, Yemen’de… Mazlumun yanındayız.
Kimi zaman sofralarında bir lokma ekmek, kimi zaman yetimin başını okşayan bir el, kimi zamanda sessiz kalabalıkların gür sesi olduk.
Allah’a hamd olsun bugün 135 ülkeye uzanan bir iyilik hareketiyiz.
VURAL, konuşmasını şöyle sürdürdü.
Değerli dostlar, hemen yanıbaşımızda on iki yıldır bir savaş devam ediyor.
Neticesinde binlerce insan hayatını kaybetti, binlercesi sakat, çocuklar yetim kaldı. Milyonlarca insan dişiyle, tırnağıyla biriktirdiklerini, evlerini, kurulu düzenlerini ve yurtlarını terk etmek zorunda kaldı.
Bugün sınırımızdaki kamplarda bin bir zorluk içinde yaşama tutunmaya çalışıyorlar.
Dünyayı saran küresel ekonomik kriz, kamplarda çadırlardaki hayatı daha da çekilmez hale getirdi, var olan sorunları çığ gibi büyüttü.
Depolardaki unlar azaldı, fırınlar ekmek çıkaramaz noktaya geldi
Bizlerde bu duruma duyarsız kalamazdık. Önce Allah’a sonrada, yakinen şahit olduğumuz Sarıkayalı kardeşlerimizin cömertliğine güvenerek yola çıktık, bu kampanyayı başlattık
540 adet un toplandı.
İYİLİK TIRIMIZ sadece bu unları değil, dostluğumuzu, kardeşliğimizi, sevgimizi de taşıyor.
Hatay-Reyhanlıda bulunan lojistik merkezimize teslim etmek üzere yola çıkıyor.
Allah’ım yolunu açık etsin.
Huzurlarınızda bizleri her zaman destekleyen Sarıkayalı kardeşlerimize ve gayret eden gönüllülerimize teşekkür ediyorum diyerek konuşmasını tamamladı. Haber Merkezi

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.