Anasayfa / Güncel / KARATAŞ YAPI GÖZ DOLDURUYOR

KARATAŞ YAPI GÖZ DOLDURUYOR

Son yıllarda Karataş Yapı adından sıkça söz ettiriyor.
İnşaat sektörüne 2010 yılında başlayan ve hızla yükselen Karataş Yapı Ceo’su Eczacı Osman Turan Karataş’ı ofisinde ziyaret ederek şirket geçmişi, bu güne kadar yaptıkları çalışmalar ve geleceğe dair yapacakları projeler hakkında bilgi aldık.
Ecz. Osman Turan Karataş gazetemize yapmış olduğu açıklamalarda şirket politikları vizyon ve misyonları hakkında bilgiler verdi.
Karataş; “2010 yılında başlamış olduğumuz inşaat sektöründe Karataş yalıtımı İzelasyon ile bir süre devam ettik. Daha sonra anahtar teslim inşaat işine girdik, 2014 yılında Osman Doğan beyle ortak olarak bir şirket kurduk. 2014 yılından 2019 yılına kadar Osman Doğan beyle kurduğumuz şirkette bir çok bina yaptık. Bunların ilki Nevzat Şener bulvarındaki Osmanlı beş apartmanı 48 daire ile bu işe başladık. Daha sonra Osmanlı 6, 7, 8 ve 9 olamk üzere 100 adedin üzerinde daireyi yaptık.
Daha sonra Osman Doğan beyle yolumuz ayırdık, kendi aile şirketimizi kurduk mimarlık fakültesini bitiren kardeşim Oğuzhan Karataş’la birlikte kendi şirketimizde müteahitlik yapmaya başladık. Kendi aile şirketimizde ilk İnşaatımız TOKİ konutları yanındaki ikiz kuleler oldu, burada toplam 56 daire yaparak. Daire sahiplerine dairelerini teslim ettik. Sarıkaya da suit dediğimiz, dışarıdan gelen memurların kalabileceği 1 + 1 şeklinde binalar yaptık.
Kaplıca Mahallesi’nde çeşitli yerlerde toplamda 31 adet suit yaparak teslim ettik. Daha sonra hastane caddesinde 10 ve prestij 14 olarak iki adet 24 dairelik suit yaparak daire sahiplerine teslim ettik.
Bu yıl yeni bir projeye başlıyoruz bu projemizin adı da Karataş park 49 Bahçelievler Mahallesi’nde, bu sitemizin ruhsatını da aldık temelini de artık daire satışlarımız da başlamıştır. Bununla beraber ilçe Müftülüğünün arkasında Karataş Loft adlı yine suit tarzı bir binaya başladık. Bu dairelerin ve kaba işleri bitmiş ince işçiliğine geçilmiştir. Bizim amacımız Karataş yapı olarak ilçemiz halkına kaliteli yaşam alanlarına sahip binaları, en sağlam binaları yapmak amacımızdır.
İlerdeki amacımız aile şirketi olarak daha çok büyümek, daha değişik sosyal alanlar yapmaktır. Daha sonraki hedefimiz de Sarıkaya da güzel bir alanda villa siteleri yaparak Sarıkaya halkına sunacağız. Sarıkaya da daha kaliteli daha modern yaşam alanları yaparak. Halkımızın ilçemizden gitmesini göç etmesini engellemeye çalışıyoruz.
Emeklilerimiz kaliteli sosyal alanlarla, kaliteli yaşam alanlarıyla ömürlerinin sonuna kadar ilçemizde kalmalarını, maaşlarını ilçemizden almasını sağlamak. Karataş yapı mimarlık olarak en büyük hedefimizdir.
Herkesin de bildiği gibi inşaat sektöründe teknik eleman, şantiye şefi deneyimli mimarların görev alması gerekir.
Biz de aile şirketimizin bünyesinde mimar kardeşim Oğuzhan Karataşı görevlendirdik.
Oğuzhan Karataş İstanbul Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Yozgat Bozok Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yaptı, daha sonra Kayseri’de ve İstanbul’da büyük inşaat şirketlerinde şantiye şefliği yaptı. Deneyimi kazandıktan sonra aile şirketimizin mimarı ve şantiye şefi olarak görevine başladı. Bu sayede yaptığımız binalar daha kaliteli daha konforlu daha modern ve daha sağlam oluyor. Bütün müteahhit arkadaşlarıma da tavsiyem teknik elemanlarını bünyelerinde barındırmaları her konuda teknik elemanlardan destek almalarıdır. Teknik eleman kesinlikle şirket bünyesinde sürekli görev yapmalı. Yapılan binaları sürekli denetlemeli ve kontrol etmelidir.
Ben bizzat şahit oldum yaptığımız binaların çeşitli yerlerini bu iş olmamış diyerek yıktırıp tekrar yaptırdı. Yani işin en iyi şekilde çıkması için bir işi üç defa ustalara yaptırdı. Ne kadarda yapı denetim olsa da işi bilen bir teknik elemanın işi takip etmesi çok önemli. Son aylarda ülkemizde büyük depremler oldu. Bir çok vatandaşımızı kaybettik. Bu yüzden yapılan inşaatların özellikle daha kaliteli ve daha sağlam yapılması gerekiyor. Bu noktada da devreye teknik elemanların deneyimi ve iş takibi geliyor. Mühendis projeyi çizip bırakmamalı. İnşaat devam ettiği sürece baretini takıp ustalar ile beraber çalışmalı. Bizim Sarıkayada artımız da bu, İnşaat mühendisimiz inşaatımız tamamlanana kadar ustalar ile birlikte çalışıyor.”dedi.
Bizde Karataş yapı ailesine bundan sonraki iş hayatlarında başarılar diliyoruz. Haber Murat yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.