Anasayfa / Güncel / KAYMAKAM SERİN ŞEHİT AİLELERİNİ VE GAZİLERİ BAYRAMDA YALNIZ BIRAKMADI

KAYMAKAM SERİN ŞEHİT AİLELERİNİ VE GAZİLERİ BAYRAMDA YALNIZ BIRAKMADI

Bu Vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin aileleri ve yine bu vatan için vücutlarının bazı uzuvlarını kaybeden Gazilerimizin fedakârlığını hiçbir zaman unutmayacağız. İlçemiz Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin de Ramazan Bayramı’nda şehit aileleri ve gazilerimizi unutmayarak, bayramda Şehit Aileleri ve Gazileri ziyaret ederek bayramlarını kutladı.
İlçe Kaymakamı Samet Serin şehit ve gazi ailelerine ziyaretinde, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Yakup Ergen, İlçe Emniyet Müdürü Evren Seven, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl Kaymakamımız Samet Serine eşlik etti.
İlk olarak 2017 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde yürütülen önleyici güvenlik harekatı sırasında terörist unsurlarla sağlanan temasta şehit olan jandarma uzman Çavuş Osman Gazi Çetingöz’ün babası Kerim Çetingöz’ü ziyaret etti. Burada şehidimizin babasıyla bayramlaşan Kaymakam Serin daha sonra Hakkari İlinde teröristler girilen çatışma sonrası şehit düşen jandarma komando er Ersoy Öcal’ın babası Efrasim Özcanı ziyaret ederek bir süre sohbet etti daha sonra Ersoy Öcal’ın acısını paylaştığını belirten Kaymakam Serin ziyareti sonlandırdı.
Daha sonra şehit babası ile birlikte Ersoy Öcal’ın kabri başına geçerek Kur’an-ı Kerim okuyup şehidimize dua etti.
Şehit aileleri ile birebir ilgilenen Sarıkaya Kaymakam Samet Serin Şehit ailelerimizin hepsinin ramazan bayramını kutladı. Kaymakam Serin yaptığı açıklamada ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizin makamları cennet olsun, Allah rahmet eylesin. Ebediyete intikal eden bütün şehitlerimize ve gazilerimize de Allah’tan rahmet diliyor yakınlarına baş sağlığı dileklerimi iletiyorum dedi. Haber Yasemin Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.