Anasayfa / Güncel / KOMBİ VE PETEK TEMİZLİĞİNİ YAPTIRDINIZ MI?

KOMBİ VE PETEK TEMİZLİĞİNİ YAPTIRDINIZ MI?

Sarıkaya’da Doğalgaz tesisatı ve Kombi satışı yapan Türkmenoğlu Mühendislik firmasının işletmecisi Makine Mühendisi Ahmet Ermiser ile kombi bakımı petek temizliği ve doğalgaz tesisatı bakımı hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.
Makine Mühendisi Ahmet Ermiser bizlere şu bilgileri verdi; Kombi bakımı için en doğru zamanın yaz ve sonbahar ayları olduğunu söyleyen Ermiser, bireysel ısınma ve sıcak su temini için kullanılan kombi cihazlarının bakımları için yapılması gerekenler konusunda müşterilerimizi bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Dedi.
Kombi bakımı, can ve mal güvenliğinin yanı sıra enerji tasarrufu gibi pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Yılda bir kez, yaz aylarında yapılması önerilen rutin kontrollerin dışında, kombinin fanından ses gelmeye başlaması, sıcak suyun daha geç gelmesi ya da suyun ısınıp hemen soğuması durumunda da mutlaka yetkili bir servise başvurmak gerekiyor. Diyen Mühendis Ahmet Ermiser ayrıca kombide oluşacak arızaların önceden tespit edilip, daha yüksek maliyetli arızalara sebebiyet verilmeden sorunun giderilmesi ve kombinizin ömrünün uzaması için düzenli olarak bakımının yapılması önemli. Diyede sözlerine ekledi.
Hem tasarruf, hem güvenlik…
Kombide fark edilemeyen olası arıza ve kaçakların fark edilmesi ve gerekli tedbirlerin zamanında alınabilmesi açısından düzenli bakım yaptırılması önemlidir. Kombide bir problem olup olmadığı ancak yetkili servisler tarafından kesinlik kazanabilmektedir. Kombinin en ufak bir arızası dahi can ve mal kaybına neden olabilir. Kombi sağlam, yeni ya da hiç arıza yapmamış olabilir. Düzenli bakımlarla duruma arıza olmadan müdahale edilebilir. Farkında olunmayan kombi arıza ve kaçakları can ve mal kaybına neden olabilir. Bu sebeple düzenli bakım yaptırmak son derece önemlidir.
Kombi bakımı için doğru zaman kombinin çalıştırılmadığı dönemdir. İçinde bulunduğumuz sonbahar aylarında kombi bakımı yaptırılabilir. Özellikle kışa girmeden yaptırılacak kombi bakımları sistemin verimli çalışması için daha uygundur. Bakım kesinlikle kombinin yetkili teknik servisi tarafından yapılmalıdır. Diyen Ermiser Petek temizliği hakkında da şunları söyledi Kombi kadar peteklerinde önemli olduğunu vurgulayan Ermiser , “Peteklerin bakımı en az kombi bakımı kadar önemlidir. 2 Yılda bir yapılacak olan petek temizliği, yakıttan ve ısınmadan tasarruf sağlayacaktır.” Dedi.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.