Anasayfa / Güncel / KURBANLAR KESİLDİ

KURBANLAR KESİLDİ

Tüm müslüman aleminde olduğu gibi ilçemizde de kurbanlar kesildi. Muhtaç ailelerin sofralarına et girmesi için kurbanaların etleri muhtaç ailelere eşe dosta konu komşuya gönderilirken sevabı da Yüce Mevlamdan istendi. Allah herkesin kestiği kurbanları kabul etsin inşallah. Gazetemiz de bu yıl kurban kesimi yapan Ahmet Mert’in kendi kurduğu kesimhanedeydi. Gazetemize konuşan Ahmet Mert; “bu yılda her yıl olduğu gibi sattığımız kurbanlık hayvanların kesimini kasap arkadaşımız Kenan Kuraner ile birlikte yapıp parçalayarak vatandaşlarımıza teslim ettik. Bir çok vatandaşımız kendi başlarına büyük baş kesemiyor. Bizde hisse olarak kurbanlıklarımızı sattık. Şimdi de kestik, her kese hisselerini teslim ettik.”dedi.
Kurban hissesi olan Hamdi Karslıoğlu gazetemiz muhabirine şu açıklamalarda bulundu;Allah kabul edersen bugün güzel bir gün. Çünkü kurban bayramının birinci günü ve bu gün hayırlısıyla herkesin sofrasına bir miktar et nasip olacak.
Çünkü durumu müsait olmayanın sofrasında da yiyebileceği etler oluyor. Şükürler olsun bugünlere kavuşturana, daha iyi günlerde buluşmak ümidiyle teşekkür ederim Allah herkesin kestiği kurbanını kabul etsin.”dedi. Kayseride ikamet eden ve Sarıkayalı olan Mustafa Aydın ise gazetemize yaptığı açıklamada; Ben Sarıkayalıyım çocukluğum Sarıkayada geçti. Gençliğimi de sarıkayada yaşadım. Sarıkaya Belediyesinde çalışırken iş hayatımın sonuda Kayseriye tayin oldum ve Kayseri Belediyesinden emekli oldum. Şimdi ise baba ocağıma gelip eş dost akrabamla birlikte olup kurbanımı kestim. Allah herkesin kestiği kurbanını kabul etsin. Biz ne kadarda Kayseri de yaşasakta kalbimiz aklımız hep burada. Ahmet Mert kardeşimize de teşekkür ederiz.”dedi.
Kurbanını yine ilçemizde kesen Gökhan Acir ise “Ankaradan geldik gerçi bir evimizde Sarıkaya da. Kurbanımızı kestik hisselerimizi aldık. Hem anamızın babamızın elini öptük. Hem akraba ziyaretlerini yapacağız. Allah herkesin kestiği kurbanı kabul etsin.”dedi.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKIZ GÖRÜLDÜ

Özellikle Doğu ve Güney Doğu Anadoluda yaşayan Sarıkız örümceği ilçemiz ve bağlı köylerinde de görünmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.