Anasayfa / Sarıkaya / KURBANLIKLAR AÇIKEL’DEN

KURBANLIKLAR AÇIKEL’DEN

Sarıkaya Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel Kurban Bayramı gelmeden Avrupa’ya kurban bağışı toplamaya gitti.
Açıkel bu yılki hedefimiz 500 kurbanlık dedi. Açıkel Kurbanlıkları kurban kesemeyen muhtaç ailelere dağıtacak.

İlçemizde kurban kesemeyen vatandaşların kurbanı Başkan Açıkelden;
Pazar akşamı Avrupa’ya uçan Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve Belediye Başkan Yardımcısı Halil Yıldız Avrupa’da bir hafta kalmayı plandıklarını açıkladılar. Ömer Açıkel Gazetemize yaptığı açıklamada Avrupa da ki yardımsever hayır kuruluşlarına ziyaret yapacağını belirterek. Her yıl olduğu gibi bu yılda Sarıkaya da kurban kesemeyen ihtiyaç sahiplerine kurban bağışı toplayacağız. Dedi.”
Başkan Açıkel Avrupa’da bulunan yardım kuruluşları ve Avrupa da ki varlıklı vatandaşlarımız bizlere destek oluyor. Geçen yıl kurban bağışı ile birçok gariban vatandaşımızı sevindirdik. Maddi durumları olmadığı için kurban kesemeyen evine et girmeyen vatandaşlarımız Avrupa’dan gönderilen kurban bağışları ile sevindiler. Bizde hayra vesile olan hayır yapan gibidir düsturuna uyarak Avrupa yollarına düştük inşallah geçen yılkinden daha fala kurban bağışı toplayacağız. Bu yıl hedefimiz 500 kurbanlık. Bu sayıya da ulaşacağımıza inanıyorum. Belediye sadece yol su kanalizasyon yapmaz sosyal kültürel etkinliklere de katkı sağlar. İlçesinin ekonomik durumunu gözeterek muhtaç ailelere yardım eder. Belediye hepimizin bizde naçizane elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İnşallah hayırlı sonuç alıp döneceğiz.”dedi. Bize Yöre haber olarak daha kurban bayramı gelmeden kurban bayramı hazırlıklarına başlayan ve her şeyde olduğu gibi kurban bağışında da planlı programlı hareket eden Başkanımıza ve Belediye personeline teşekkür ediyoruz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

MHP’DEN ŞÖLEN GİBİ AÇILIŞ

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya Seçim İletişim Merkezi’nin açılışını büyük bir kalabalıkla görkemli bir şekilde gerçekleştirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.