Anasayfa / Sarıkaya / Kutlu Doğum Haftası Coşkusu

Kutlu Doğum Haftası Coşkusu

Sarıkaya’da Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven tarafından bir konferans verildi.

İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Kapalı Spor Salonu’nda, düzenlenen konferans, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Günün anlam ve önemine ilişkin Açılış konuşmasını ilçe müftüsü Necmettin Kayar yaptı, Kayar konuşmasında katılımcılara ve program için desteğini esirgemeyen tüm halkımıza teşekkür etti.

Daha sonra Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin GÜVEN “Hz. Peygamber, Tevhit ve Vahdet” konulu  vatandaşlara hitap eden Güven, “1989 yılından bu güne kadar her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri düzenlendiğini ifade etti. Bu hafta içerisinde Hazreti Muhammed’in hayatını en iyi şekilde anlaşılması için onun her haliyle örnek alınması gerekliliğine vurgu yapan Güven, Kutlu Doğum Haftası’nın çok önemli olduğunu dile getirdi. Güven, “Bu günlerde efendimizi en güzel şekilde anmalıyız. Onun yaşantısını ve onun öğrettiklerini iyi bir şekilde öğrenip, bizden sonraki nesillere de aktarmalıyız. Allah, bizi Peygamber Efendimizin ahlakı ile mazhar olan kullardan eylesin. Haftamızın hayırlara vesile olmasını diliyor, salonumuzu da doldurduğunuz için hepinizden Allah razı olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmanın sonunda İlçe Kaymakamı Yasin Özcan kürsüye davet edilerek söz aldı. Özcan konuşmasında “Hocamızın güzel sohbetinden sonra bize söyleyecek söz kalmadı. Özellikle hocamızın Kayseri den gelip bizleri burada aydınlattığı için kendilerine teşekkür ediyoruz. İlçe Müftülüğümüze de bu tür organizasyonlarda yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı sayın müftümüze, personeline ve imam arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Kutlu Doğum Haftamızın hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. daha sonra İlçe Kaymakamı Yasin Özcan, Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven’e bir plaket takdim etti.

Programın sonunda Peygamber Efendimizin hayatını (Siyer) daha iyi öğrenmek ve anlamak, Kur’an-ı Kerim-i güzel okuma 18 yaş üstü ve 18 yaş altı için ilçe genelinde bulunan Kur’an kurslarındaki kursiyerler arasında yapılan yarışmada dereceye girenlereprotokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Sarıkaya Kızılay şubesi başkanı Doğan Çiftçi yarışmalarda dereceye giren bütün yarışmacılara Sarıkaya Kızılay şubesi  tarafından hazırlanan hediyeleri takdim etti.

Bu yıl kutlu doğum aşı dağıtılmadı; sebebini Müftü Necmettin Kayar’a  sorduğumuzda “kutlu doğum aşı maliyeti 4-5 bin lirayı buluyordu. biz bu parayı daha hayırlı bir yerde değerlendirelim istedik ve Hz. Aişe Yatılı Kuran Kursu inşaatının yapılması için derneğe bağışladık.”dedi. bizde Müftümüz Necmettin Kayar’ı bu duyarlı davranışından dolayı tebrik ediyoruz.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.