Anasayfa / Güncel / LİSE BİNASINI TEMELİ ATILDI

LİSE BİNASINI TEMELİ ATILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel’in uzun süre uğraşıp sonuna geldiği 24 derslikli Lise binasının temeli protokol üyeleri ve Sarıkaya halkının katılımı ile atıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında imzalanan arsa karşılığı okul yaptırma protokolü kapsamında ve arsa karşılığı hayırseverimiz Av. Mehmet Altun ve eşi Türkan Altun tarafından yaptırılacak olan 24 derslikli lise binasının temel atma töreni düzenlendi.
Yozgat Valiliği ile imzalanan protokol kapsamında Sarıkaya ilçesi, Karşıyaka mahallesinde bulunan taşınmazdan, okulun yapım maliyeti kadar olan kısmının Sarıkaya Belediyesine devri yapılarak, 24 derslikli bu okulun Sarıkaya Belediyesi tarafından yapılması kararlaştırılmıştı.
Temel atma törenine Hayırsever Mehmet Altun rahatsızlığı dolayısıyla katılamadı.
Temel atma törenine Yozgat Mhp Milletvekili Etem Sedef, Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Siyasiler, Daire amirleri ve Sarıkaya halkı katıldı. İlk konuşmayı Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı yaptı.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel Yaptığı konuşmada; Sayın Valim kıymetli hazirun , bazen böyle programlar hazırlanır, bilenler için farklı bir şey ama bilmeyenler için sanki böyle beş dakikalık işmiş gibi görünür. Burası 24 derslikli bir lise olacak tamamen Sarıkaya belediyesinin öz kaynaklarıyla yaklaşık 45 milyonluk bir yatırım ile yapılmış olacak.

Bu öyle beş dakikada karar verilmiş beş dakikada planlanmış beş dakikada yapılmış bir iş değil , yaklaşık 3 yıllık zaman zarfında belki binlerce telefon görüşmesi yüzlerce toplantı, hem çevre şehircilik ve iklim bakanlığında hem milli eğitim bakanlığında hem Yozgat valiliğinde yapılmış toplantılar hem Ersoy beyin ofisinde hem Mehmet Altun’un ofisinde hayırsever büyüğümüzün, belki yüzlerce toplantı sonucu bir çok brokratik işlemi aşa aşa , engelleri aşa aşa yaptığımız bir projedir.
Ben bu zamanda tabi ki konuşmacılar anlattılar değerli sunucu kardeşim de ifade etti projenin aslını tekrar izah etmek istiyorum . Hayırsever büyüğümüz Kayserili benim de üstadım meslektaşım Avukat Mehmet Altun, yaşı biraz ilerlemiş olsa da ruhu genç Mehmet amca eşiyle beraber okul yapımına özellikle televizyonda gördüğü bir haberden sonra hakkari de başlıyor. Tabi kendisi de bu gün aramızda bulunan değerli büyüğümüz Osman Ulubaş amcayı da rol modeli olarak almış hangimiz daha çok okul yaptıracağız diye bir projeye bir yarışa başlamışlar ikisi de Kayserili ikisi de Kayseri Erciyes dağı kadar gönlü yüksek gönlü zengin insanlar , şimdi gelirken Osman amcaya sordum Osman amca 10 tane okul yaptırmış zaten halihazırda 10 tane okulu var. Bu gün bir okulun maliyetinin yaklaşık 45 milyon olduğunu düşünürseniz Osman amca memleketi Kayseri ye memleketimiz Türkiye ye yaklaşık yarım milyarlık bir okul bağışında bulunmuş. Allah kendisinden razı olsun, ömrü uzun olsun. Mehmet amcam da Osman amcayı model alarak böyle bir yarış içerisine girmiş kendisinin de şuan da Kayseri ve Hakkari de belki Osmaniye de sayamayacağım birçok yerde okulu var.
Boğazlıyana bir kız yurdu yaptırdı, annesinin adına. Biz tabi yüksek yargı mensubu arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde Mehmet amcayla tanışma şerefine nail olduk.
Okulumuzun projesinin kabulünde çok değerli Bakanlarımızın, Milletvekillerimizin, Siyasilerimizin emeği var. Hepsine buradan sonsuz teşekkür ediyorum.”dedi.
Daha Sonra Yozgat Milletvekili Etem Sedef ve Yozgat Valisi Ziya Polat birer konuşma yaptılar.
Konuşmaların ardından plaket töreni ve temel atma töreni gerçekleşti. Haber Mustafa Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.